Definicja PRZYCZEPA. Czym jest silnika, ciągnięty poprzez inny pojazd, najczęściej auto, ciągnik.
przyczepa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Przyczepa

Co znaczy PRZYCZEPA: Przyczepa – pojazd kołowy, lub gąsienicowy bez własnego silnika, ciągnięty poprzez inny pojazd, najczęściej auto, ciągnik drogowy, ciągnik rolniczy. Tylko nieliczne przyczepy posiadają napęd, ułatwiający jazdę w terenie na przykład ciężkich motocykli wojskowych. Rozróżnia się przyczepy centralnoosiowe (1 osiowe, 2 osiowe zwane tandemami, rzadziej trzyosiowe) i z obrotnicą, a więc skrętnym dyszlem (dwu albo trzy osiowe). Lekkie przyczepy do samochodów osobowych nie posiadają hamulców, cięższe wyposaża się w hamulec najazdowy, z kolei przyczepy do samochodów ciężarowych posiadają pneumatyczny układ hamulcowy.foto: Adikpl - wikipedia CC SA
Definicja Paleta Do Transportu:
Co to jest transportuPaleta to płaska, przeważnie drewniana konstrukcja, wykorzystywana do transportu towarów.Palety użytkowane są jako sztywne podłoże, na którym można układać drobniejsze opakowania i przyczepa.
Definicja Półoś Napędowa:
Co to jest elementem układu napędowego pojazdu, łączy skrzynię biegów (albo tylny most) z piastą koła i umożliwia przeniesienie momentu napędowego z silnika na koło pojazdu. Półoś złożona jest z dwóch przyczepa.
Definicja Pierścienie Tłokowe:
Co to jest – przedmioty uszczelniające oddzielające komorę spalania silnika spalinowego tłokowego od skrzyni korbowej i zgarniające nadmiar oleju ze ścianek cylindra. Wykonane są z żeliwa ciągliwego albo przyczepa.
Definicja Przekładnia Boczna:
Co to jest system wchodzący w skład UPM (układu przeniesienia mocy) czołgu albo innego pojazdu gąsienicowego. Znajduje się między mechanizmem skrętu (PMS), a kołem napędowym czołgu. Zadaniem przekładni przyczepa.

Czym jest Przyczepa znaczenie w Słownik motoryzacja P .

  • Dodano:
  • Autor: