Definicja UKŁAD ELEKTROPNEUMATYCZNY. Czym jest hamulcami pneumatycznymi. Układ umożliwia znaczące.
układ elektropneumatyczny co to jest

Czy przydatne?

Definicja Elektropneumatyczny Układ

Co znaczy UKŁAD ELEKTROPNEUMATYCZNY: Układ elektropneumatyczny - układ elektrycznego sterowania hamulcami pneumatycznymi. Układ umożliwia znaczące powiększenie szybkości działania hamulców. Idea tego układu bazuje na umieszczeniu elektropneumatycznych zaworów regulujących dopływ sprężonego powietrza do systemów hamulcowych możliwie blisko tych systemów, dzięki czemu odcinek przekazywania sygnału na drodze pneumatycznej skraca się w znaczący sposób. Same zawory sterowane są elektrycznie sygnałem generowanym w elektronicznym układzie sterującym opierając się na sygnału z czujnika położenia pedału hamulca, który został umieszczony przy kluczowym zaworze sterującym. W takich układach zachowano kluczowy zawór sterujący i wszystkie części z tradycyjnego układu pneumatycznego - co pozwala na hamowanie pojazdu tylko układem pneumatycznym w razie awarii układu elektrycznego. W takich układach zintegrowane są funkcje układów regulacji poślizgu kół (ABS)
Definicja Układ Hamulcowy Pojazdu:
Co to jest pojazdu to wszystkie przedmioty mające na celu zatrzymanie pojazdu będącego w ruchu (a również utrzymanie go w miejscu na przykład na pochyłości). Auto odpowiednio z przepisami musi być zaopatrzony w układ elektropneumatyczny.
Definicja Układ K-Jetronic:
Co to jest powstał w roku 1973 i jest sterowany tylko mechanicznie. Układ ten jest stosowany aktualnie na niewielką skalę. Paliwo jest podawane ze zbiornika do części wtryskowej układu pompą o napędzie układ elektropneumatyczny.
Definicja Układ Rozrządu Silnika Spalinowego:
Co to jest silnika spalinowegoZadaniem układu rozrządu jest sterowanie urządzeniami, które mają na celu doprowadzenie ładunku do silnika i usuwanie z nich spalin. Rozrząd może być: - zaworowy - sterowanie układ elektropneumatyczny.
Definicja Układ Zapłonowy:
Co to jest jest częścią składową silników o zapłonie iskrowym. Jego zadaniem jest wytworzenie iskry elektrycznej między elektrodami świecy zapłonowej w odpowiednim położeniu tłoka w trakcie pracy silnika, w układ elektropneumatyczny.

Czym jest Układ elektropneumatyczny znaczenie w Słownik motoryzacja U .

  • Dodano:
  • Autor: