Definicja NAGAR. Czym jest ścianach komory spalania i denku tłoka w silnikach spalinowych. Nagar.
nagar co to jest

Czy przydatne?

Definicja Nagar

Co znaczy NAGAR: Nagar – twardy biało-zielonożółty osad pojawiający się na ścianach komory spalania i denku tłoka w silnikach spalinowych. Nagar powstaje ze skoksowanych – niedopalonych cząstek paliwa i oleju. Osad, pojawiający się także na świecach zapłonowych, stwarza niebezpieczeństwo samozapłonu. Nagarem nazywany jest również twardy, porowaty osad, czarnej barwy, powstający na wewnętrznych ściankach główki fajki w czasie prawidłowego opalania złożony z produktów spalania tytoniu i zwęglonego drewna. Właściwie uformowana warstwa nagaru pełni rolę izolacyjną, ochraniając materiał fajki przed żarem i równocześnie absorpcyjną, wchłaniającą nadmiar wilgoci powstającej w czasie palenia. Poprawnie uformowany nagar, w dobrze konserwowanej fajce zachowuje długo lekki aromat pierwszego palonego w fajce tytoniu.Warstwa nagaru powinna mieć grubość do 1 mm, zbyt gruba warstwa może przyczynić się do pęknięcia główki fajki, wskutek różnych współczynników rozszerzalności cieplnej. Do usuwania nadmiaru nagaru służą szczególne skrobaczki, niezbędniki albo kilkuostrzowe frezy.Nagar osadza się również na naczyniach kuchennych jak patelnie, kociołki, kotły czy garnki
Definicja Nitro:
Co to jest nazwa podtlenku azotu używanego jako dopalacz samochodowy. Pozwala zwiększyć moc uzyskiwaną o 30-50%. Aby uzyskać skutek powiększenia mocy napędowej i wydajności silnika, do cylindrów wprowadza się nagar.
Definicja Nagrzewnica:
Co to jest urządzenie będące częścią samochodu, służy do ogrzewania wnętrza kabiny. Nagrzewnica zbudowana jest w formie bloku użebrowanych rurek, poprzez które przepływa gorąca ciecz z układu chłodzenia silnika nagar.
Definicja Naczepa:
Co to jest kołowy bez własnego napędu, spoczywający częściowo na innym pojeździe. Przeważnie naczepą nazywa się część pojazdu członowego (zespołu pojazdów) spoczywającą na ciągniku siodłowym. Istnieją różne nagar.
Definicja Nadbieg:
Co to jest dodatkowe, najwyższe przełożenie przekładni w skrzyni biegów, przy którym silnik pojazdu poruszającego się po terenie o zerowym nachyleniu przy bezwietrznej pogodzie nie osiąga obrotów mocy nagar.

Czym jest Nagar znaczenie w Słownik motoryzacja N .

  • Dodano:
  • Autor: