Definicja APARAT ZAPŁONOWY. Czym jest jest podłączanie ( rozdzielanie stąd zamienna nazwa.
aparat zapłonowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zapłonowy Aparat

Co znaczy APARAT ZAPŁONOWY: Aparat zapłonowy - urządzenie którego kluczowym zadaniem jest podłączanie ("rozdzielanie" stąd zamienna nazwa "rozdzielacz") prądu elektrycznego wysokiego napięcia, który jest produkowany w tak zwany cewce wysokiego napięcia, do świec poszczególnych cylindrów w silnikach spalinowych. Typowo jest zrealizowany technicznie poprzez mechaniczny przełącznik obrotowy wysokiego napięcia, napędzany normalnie od wału silnika albo przedmiotów układu rozrządu. Użycie dość skomplikowanego mechanicznie i elektrycznie rozwiązania z aparatem - rozdzielaczem jest podyktowane uproszczeniem pozostałej części układu - na przykład nawet dla wielocylindrowego układu świec może być użyta jedna cewka zapłonowa z jednym przerywaczem, kolejno podłączana do poszczególnych cylindrów. Wypieranie przerywaczy mechanicznych poprzez układy elektroniczne i rozwój w technologii cewek zapłonowych spowodował, iż aparaty zapłonowe są regularnie zastępowane zespołami cewek wysokiego napięcia (na przykład każdy cylinder ma swoją cewkę, cewki są wyzwalane parami albo w pojedynkę, i tym podobne), co upraszcza układy mechaniczne i, przy odpowiedniej jakości komponentów elektrycznych i elektronicznych, diametralnie powiększa niezawodność układu zapłonowego (zupełny brak ruchomych, stykowych i ślizgowych, połączeń elektrycznych wysokiego napięcia).niepoprawne funkcjonowanie aparatu zapłonowego skutkuje zakłócenia w pracy silnika. Regularnie przyczyną nieprawidłowego funkcjonowaniem aparatu zapłonowego jest zanieczyszczenie bądź nadmierne zużycie poszczególnych jego przedmiotów: przeważnie - kopułki, styku ruchomego a więc tak zwany palca rozdzielacza. Czasem problemy skutkuje niezamierzona zmiana pozycji albo mocowania aparatu, co wymienia punkty przełączania rozdzielacza wzg. wału silnika i rozrządu, założone poprzez producenta silnika (świece wytwarzają iskrę nieco potem albo przedtem w cyklu pracy silnika, niż założono). Zawsze przy obsłudze aparatu zapłonowego czy wychodzących z niego do świec przewodów wysokiego napięcia należy przykładać wagę do założonej poprzez producenta kolejności podłączeń poszczególnych świec z właściwymi stykami aparatu - wymiana kolejności przewodów i tym podobne skutkuje zmianę kolejności podawania iskry do cylindrów, co normalnie drastycznie zaburza pracę silnika, z niemożnością uruchomienia i/albo potencjalnymi uszkodzeniami w przypadku rozsynchronizowanego uruchomienia, włącznie.W starszych rozwiązaniach układu zapłonowego regularnie w aparacie zapłonowym umieszczano przerywacz mechaniczny, jego regulator odśrodkowy, i tym podobne przedmioty sterujące robotą układu. W nowszych rozwiązaniach w obudowie aparatu zapłonowego umieszczano czasem czujniki położenia wału korbowego i tym podobne przedmioty
Definicja Alternator:
Co to jest prądnica prądu przemiennego, regularnie trójfazowa. Służy do zmiany energii mechanicznej w prąd przemienny. W alternatorze prąd jest produkowany w nieruchomych uzwojeniach stojana poprzez wirujące aparat zapłonowy.
Definicja AWD (Ang. All Wheel Drive):
Co to jest All Wheel Drive) - oznaczenie samochodu z napędem na wszystkie koła, a mówiąc dokładniej - na wszystkie osie pojazdu. W pojazdach dwuosiowych jest różna od układu 4x4 tym, iż może mieć dynamiczny aparat zapłonowy.
Definicja Akumulator Kwasowo-Ołowiowy:
Co to jest ołowiowy – rodzaj akumulatora elektrycznego, opartego na ogniwach galwanicznych zbudowanych z elektrody ołowiowej, elektrody z tlenku ołowiu(IV) (PbO2) i około 37% roztworu wodnego kwasu siarkowego aparat zapłonowy.
Definicja Automatyczna Skrzynia Biegów:
Co to jest skrzynia biegów jest samochodową skrzynią zmieniającą biegi wraz ze zmianą prędkości pojazdu, zwalniając użytkownika z konieczności manualnej zmiany. Skrzynia automatyczna pozwala na bardzo płynną aparat zapłonowy.

Czym jest Aparat zapłonowy znaczenie w Słownik motoryzacja A .

  • Dodano:
  • Autor: