Definicja TURBODZIURA. Czym jest wciśnięciem pedału gazu a doładowaniem silnika poprzez.
turbodziura co to jest

Czy przydatne?

Definicja Turbodziura

Co znaczy TURBODZIURA: Turbodziura to ustalenie krótkiej chwili między silnym wciśnięciem pedału gazu a doładowaniem silnika poprzez turbosprężarkę. Zdarzenie powstaje, ponieważ osiągnięcie poprzez gazy spalinowe ciśnienia potrzebnego do poruszenia wirnika zajmuje pewien czas. Sprężarki mechaniczne nie mają tego ograniczenia. By zmniejszyć uciążliwość tego zjawiska, stosuje się np. zmniejszanie bezwładności wirnika (poprzez wykonanie go z lżejszych materiałów, np. z ceramiki) lub wykorzystywanie dwóch mniejszych turbosprężarek (popularne w silnikach widlastych). Turbosprężarka ze zmiennym kątem łopatek jest najprawdopodobniej najwspanialszym rozwiązaniem problemu
Definicja Tarcza Hamulcowa:
Co to jest jest częścią hamulca tarczowego. Tarcze hamulcowe przeważnie wykonane są ze stali. Nowoczesnym rozwiązaniem są tarcze hamucowe ceramiczne z węglików krzemu wypełnione włóknem węglowym. Tarcze turbodziura.
Definicja Tłok:
Co to jest maszyn obiekt maszyny, który przyjmuje nacisk albo wywiera go na gaz, ciecz albo inną substancję, przekazując do niej albo odbierając od niej energię. Tłok. spełnia sporo zadań: - uszczelnia cylinder turbodziura.
Definicja TorSen:
Co to jest samoblokujący się system różnicowy, specjalna odmiana szpery montowana w samochodach dla optymalnego rozdzielenia momentu obrotowego między oś przednią i tylną albo pomiędzy koła jednej osi. Nazwa turbodziura.
Definicja Tuning Samochodów:
Co to jest z angielskiego klasyfikacja, strojenie. Odznacza się tuning mechaniczny i tuning optyczny (odmiennie muckowy). Tuning mechaniczny:Tuning właściwy. To są modyfikacje silnika, układu napędowego turbodziura.

Czym jest Turbodziura znaczenie w Słownik motoryzacja T .

  • Dodano:
  • Autor: