Definicja PANEWKA. Czym jest gdzie obraca się czop wału. Panewka ma kształt pierścienia. Zazwyczaj.
panewka co to jest

Czy przydatne?

Definicja Panewka

Co znaczy PANEWKA: Panewka (niekiedy zwana panwią) - część łożyska ślizgowego, gdzie obraca się czop wału. Panewka ma kształt pierścienia. Zazwyczaj wykonana jest z materiału takiego jak brąz, żeliwo szare albo Tworzywa sztuczne na przykład teflon albo tekstolit. Panewka może mieć na powierzchni styku z wałem nacięte rowki, których zadaniem jest rozprowadzanie środka smarującego
Definicja Przyczepa lekka:
Co to jest przyczepa o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 750 kg. Rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać masy pojazdu ciągnącego. Do zarządzania zespołem pojazdów z przyczepą lekką PANEWKA.
Definicja Prądnica prądu stałego:
Co to jest stałego - prądnica, przetwarzająca energię mechaniczną ruchu obrotowego na energię elektryczną prądu stałego. Złożona jest z części nieruchomej zwanej stojanem i z części ruchomej, zwanej wirnikiem PANEWKA.
Definicja Paleta do transportu:
Co to jest transportuPaleta to płaska, przeważnie drewniana konstrukcja, wykorzystywana do transportu towarów.Palety użytkowane są jako sztywne podłoże, na którym można układać drobniejsze opakowania i PANEWKA.
Definicja Pompa hamulcowa:
Co to jest urządzenie które pompuje przewodami płyn hamulcowy do hamulców. Jest ona sterowana dźwignią złączoną z pedałem hamulca (czasami dodatkowo wspomaganymi poprzez serwo hamulcowe). Przeważnie stosowane PANEWKA.

Czym jest Panewka znaczenie w Słownik motoryzacja P .

  • Dodano:
  • Autor: