Definicja TRANSAXLE. Czym jest mechanizmem różnicowym) – w motoryzacji zespół mechaniczny w.
transaxle co to jest

Czy przydatne?

Definicja Transaxle

Co znaczy TRANSAXLE: Transaxle, (układ transaxle, skrzynia biegów zintegrowana z mechanizmem różnicowym) – w motoryzacji zespół mechaniczny w samochodzie, który pełni jednocześnie funkcję skrzyni biegów i systemu różnicowego. Konstrukcja tego typu użytkowana jest w samochodach osobowych, które mają silnik umieszczony przy kołach napędzanych. Połączenie obu układów mechanicznych w jeden zespół skutkuje oszczędność przestrzeni i obniżenie masy pojazdu i wydatków produkcji.Układ ten użytkowany jest również w samochodach wyścigowych i nie wszystkich modelach samochodów sportowych (na przykład Maserati Quattroporte, Aston Martin V8 Vantage) posiadających klasyczny napęd tylny. W tych sytuacjach powodem stosowania tego układu jest korzystniejszy rozkład masy, a również sposobność wykorzystania lżejszego wału napędowego, który może przenosić momentu obrotowego powiększonego o redukujące przełożenie skrzyni biegów, w szczególności na pierwszym biegu
Definicja Typy Palet:
Co to jest spotykane rodzaje palet. Rodzaje palet(długość x szerokość x wysokość):- europaleta (euro) - 1200 x 800 x 144 mm, obciążenie do 1000 kg- 1/2 (euro) - 800 x 600 x 144 mm- zwiększona (euro) - 1200 x transaxle.
Definicja TIR:
Co to jest Międzynarodowy Tranzyt Drogowy (oficjalny skrót TIR, od fr. Transports Internationaux Routiers ), międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 (z późniejszymi zmianami), dotycząca tranzytu transaxle.
Definicja Tłok:
Co to jest maszyn obiekt maszyny, który przyjmuje nacisk albo wywiera go na gaz, ciecz albo inną substancję, przekazując do niej albo odbierając od niej energię. Tłok. spełnia sporo zadań: - uszczelnia cylinder transaxle.
Definicja Turbosprężarka:
Co to jest maszyna wirnikowa składająca się z turbiny i sprężarki osadzonych na wspólnym wale. Służy do doładowania silnika spalinowego, lub kotła parowego. Turbina jest zasilana spalinami z silnika, a sprężone transaxle.

Czym jest Transaxle znaczenie w Słownik motoryzacja T .

  • Dodano:
  • Autor: