Definicja RAMA POJAZDU. Czym jest elementem nośnym pojazdu o konstrukcji ramowej. Jej zadaniem jest.
rama pojazdu co to jest

Czy przydatne?

Definicja Pojazdu Rama

Co znaczy RAMA POJAZDU: Rama pojazdu – obiekt konstrukcyjny będący fundamentalnym elementem nośnym pojazdu o konstrukcji ramowej. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej sztywności. W razie samochodów, do ramy montuje się dzięki odpowiednich połączeń silnik, przedmioty podwozia, kompletne nadwozie i jeżeli to jest przewidziane na przykład skrzynię ładunkową, bądź inną zabudowę.rodzaje ram:Ramy pojazdów mogą mieć przekrój otwarty albo zamknięty. Z racji na konstrukcję dzieli się je na: - centralna - użytkowana w nie wszystkich samochodach ciężarowych - kratownicowa - użytkowana w samochodach sportowych i rajdowych - krzyżowa - podłużnicowa - użytkowana w samochodach ciężarowych i terenowych - przestrzenna - użytkowana w samochodach sportowych
Definicja Regulator Napięcia:
Co to jest – układ elektroniczny, bądź elektryczno-mechaniczny użytkowany w układzie ładowania akumulatora w pojazdach mechanicznych. Regulator napięcia służy do utrzymywania na stałym poziomie napięcia rama pojazdu.
Definicja Resor Półeliptyczny:
Co to jest to jest przeważnie użytkowany resor, który jest umieszczony równolegle do podłużnej osi pojazdu i umocowany przegubowo obydwoma końcami do ramy albo nadwozia, a również podparty w środku osią nośną rama pojazdu.
Definicja Rzeczywista Masa Całkowita:
Co to jest Rzeczywista masa całkowita wg kodeksu drogowego to jest masa pojazdu łącznie z masą znajdujących się na nim rzeczy i osób rama pojazdu.
Definicja Rozrząd Knighta:
Co to jest to mechanizm rozrządu w czterosuwowym silniku spalinowym użytkowanym chętnie w konstrukcjach lotniczych (i nie tylko) lat 30 i 40 XX wieku. Opis:W rozrządzie klasycznym silnika czterosuwowego zarówno rama pojazdu.

Czym jest Rama pojazdu znaczenie w Słownik motoryzacja R .

  • Dodano:
  • Autor: