Definicja PÓŁOŚ NAPĘDOWA. Czym jest łączy skrzynię biegów (albo tylny most) z piastą koła i.
półoś napędowa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Napędowa Półoś

Co znaczy PÓŁOŚ NAPĘDOWA: Półoś napędowa jest elementem układu napędowego pojazdu, łączy skrzynię biegów (albo tylny most) z piastą koła i umożliwia przeniesienie momentu napędowego z silnika na koło pojazdu. Półoś złożona jest z dwóch przegubów i osi łączącej. Półosie napędowe służą do przenoszenia momentu obrotowego od przekładni głównej do kół napędowych samochodu. Półosie mogą być sztywne albo przegubowe w zależności od tego, czy doprowadzają okres do kół napędowych kierowanych czy niekierowanych i czy koła te są zawieszone zależnie czy niezależnie.Rozróżnia się następujące typy półosi napędowych: - nieodciążone – takie, które prócz momentu skręcającego są obciążone momentami zginającymi od pionowych i poziomych podłużnych i poprzecznych sił reakcji podłoża, działających na koła napędowe w okresie jazdy samochodu. - częściowo odciążone – takie które prócz momentu skręcającego przenoszą także część momentów zginających od sił działających na koło napędowe samochodu. - odciążone – nie przenoszą jakichkolwiek momentów zginających i pracują pod obciążeniem wyłącznie momentem skręcającym
Definicja Pompowtryskiwacz:
Co to jest urządzenie do hydraulicznego wtrysku paliwa w silniku o zapłonie samoczynnym. Pompowtryskiwacz złożona jest z cylindra, gdzie ruch posuwisto–zwrotny odbywa tłok–iglica. W cylindrze, przy stożku PÓŁOŚ NAPĘDOWA.
Definicja Prawa pasażera:
Co to jest zagwarantowane aktem prawnym rangi ustawowej niezbywalne prawa przysługujące pasażerom środków komunikacji zbiorowej, których podróż ma jakikolwiek związek z terytorium danego państwa lub PÓŁOŚ NAPĘDOWA.
Definicja Paleta do transportu:
Co to jest transportuPaleta to płaska, przeważnie drewniana konstrukcja, wykorzystywana do transportu towarów.Palety użytkowane są jako sztywne podłoże, na którym można układać drobniejsze opakowania i PÓŁOŚ NAPĘDOWA.
Definicja Pas klinowy:
Co to jest użytkowany w przekładni pasowej klinowej; ma on przekrój trapezowy i jest realizowany jako wieniec bez przerwy. Pasy te są znormalizowane. Pas ten złożona jest z: warstwy nośnej (wykonana z linek PÓŁOŚ NAPĘDOWA.

Czym jest Półoś napędowa znaczenie w Słownik motoryzacja P .

  • Dodano:
  • Autor: