Od czego Immobiliser w samochodzie. Czym jest wym. imobilajzer - użytkowane między innymi w.
immobiler co to jest

Czy przydatne?

Do czego Immobiliser

Co znaczy IMMOBILISER: Immobiliser (z angielskiego:) albo Immobilizer (ameryk.) - wym. imobilajzer - użytkowane między innymi w samochodach, elektroniczne zabezpieczenie przed niepowołanym uruchomieniem pojazdu. Z technicznego punktu widzenia to jest elektroniczny kod zapisany na płytce elektronicznej (przeważnie urządzenie tj. wbudowane w kluczyku albo to jest dodatkowa "pestka", którą przykłada się do zamontowanego czytnika). Występują także typy immobilisera, gdzie nie potrzeba fizycznego kontaktu transpondera z układem elektronicznym — to są immobilisery zbliżeniowe. Układ z pilota porozumiewa się z resztą urządzenia dzięki pętli indukcyjnej. Wystarczy, by pilot był przy kluczyku w okresie przekręcania go w stacyjce. Kod ten jest porównywany z kodem zapisanym w czytniku (stacyjka albo odrębny obiekt). Jeśli kody się zgadzają, zostaje zwolniona blokada. Blokady mogą być różne. Przeważnie występuje odcięcie zasilania pompy paliwowej, poprzez co paliwo nie płynie do silnika albo odcięcie zapłonu, ewentualnie (bardzo rzadko) odcięcie całej elektroniki. Immobiliser również regularnie odcina akumulator
Co znaczy Iskrownik, Magneto:
Porównanie urządzenie elektromagnetyczne do generowania iskier elektrycznych (na przykład do zapłonu w silnikach). Złożona jest z jednej albo kilku cewek i młoteczka i kondensatora. Prąd płynący w cewce immobiliser co znaczy.
Krzyżówka Inspekcja Transportu Drogowego:
Dlaczego Transportu Drogowego - wyspecjalizowana służba umundurowana i uzbrojona. Powołana ustawą o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001r. (Dz. U. z dnia 30 października 2001r.). Została ona utworzona immobiliser krzyżówka.
Co to jest IMDG:
Jak lepiej kodeks ładunków niebezpiecznych IMDG (ang International Maritime Dangerous Goods Code)– wydany poprzez IMO przewodnik bezpiecznego transportowania ładunków niebezpiecznych drogą morską. Jest immobiliser co to jest.
Słownik Intercooler:
Kiedy angielskiego: chłodnica pośrednia ) chłodnica powietrza doładowującego to chłodnica chłodząca powietrze sprężone w sprężarce przed dostarczeniem go do silnika, użytkowana w silnikach spalinowych z immobiliser słownik.

Jak działa Immobiliser w samochodzie W samochodzie I .

  • Dodano:
  • Autor: