Czym jest Sprzężone Średnice? Słownik dla elipsy albo hiperboli zestaw środków wszystkich cięciw o.
średnice sprzężone co to jest

Czy przydatne?

Sprzężone Średnice co to znaczy

Definicja ŚREDNICE SPRZĘŻONE: dla elipsy albo hiperboli zestaw środków wszystkich cięciw o danym, nieasymptotycznym kierunku K jest podzbiorem jednej prostej DK, zwanej średnicą sprzężoną z kierunkiem K. Średnica DK´, sprzężona z kierunkiem K´ prostej DK ma kierunek K i nazywa się średnicą sprzężoną ze średnicą DK. Gdyż stosunek sprzężenia średnic jest symetryczna, więc łatwe DK i DK´ nazywa się średnicami wzajemnie sprzężonymi. W razie elipsy średnicami sprzężonymi regularnie nazywa się nie całe łatwe DK i DK´, ale położone na nich odcinki, złożone ze środków cięciw elipsy o kierunkach adekwatnie K i K´ (kierunki sprzężone). Każda para średnic sprzężonych przecina się w środku elipsy (hiperboli).

Definicja Stężenie:
Co to jest najczęściej do roztworów i jest stosunkiem ilości substancji rozpuszczonej do ilości otrzymanego roztworu. Jeśli ilości te wyrażają objętości tych substancji, to stężenie nazywa się objętościowym średnice sprzężone.
Definicja Spójność:
Co to jest przestrzeni topologicznych, w języku potocznym wyrażana zwrotem „jest w jednym kawałku”. Przestrzeń topologiczną nazywa się spójną, gdy nie jest ona sumą dwóch niepustych i rozłącznych średnice sprzężone.
Definicja Styczność Powierzchni:
Co to jest powierzchnie nazywają się styczne w ich wspólnym punkcie, gdy mają w tym punkcie wspólną płaszczyznę styczną średnice sprzężone.
Definicja Stereometria:
Co to jest problematyka geometryczna, zajmująca się badaniem figur przestrzennych (trójwymiarowych) i związków miarowych w nich średnice sprzężone.

Czym jest Sprzężone Średnice znaczenie w Słownik matematyka S .

  • Dodano:
  • Autor: