Czym jest Pentagram? Słownik łamana będąca sumą wszystkich przekątnych pięciokąta foremnego.
pentagram co to jest

Czy przydatne?

Pentagram co to znaczy

Definicja PENTAGRAM: łamana będąca sumą wszystkich przekątnych pięciokąta foremnego, nazywana także gwiaździstym pięciokątem foremnym. Interesujący jest fakt, iż punkty przecięcia się przekątnych pięciokąta foremnego dzielą każdą z nich w relacji wyrażającym się liczbą złotą i w takim samym relacji pozostają bok i przekątna pięciokąta foremnego i sporo innych odcinków pentagramu. Fakt ten był znany pitagorejczykom i uznawany poprzez nich za swoistą doskonałość pentagramu, przyjętego poprzez nich za rodzaj herbu.

Definicja Pole Deltoidu:
Co to jest zobacz deltoid pentagram.
Definicja Pole Pobocznicy Stożka Ściętego:
Co to jest a więc powierzchni bocznej tego stożka wynosi π(r1 + r2)l, gdzie l jest długością tworzącej stożka ściętego, a r1 i r2 są długościami promieni jego podstaw pentagram.
Definicja Permutacja Parzysta:
Co to jest zbioru skończonego A jest złożeniem parzystej ilości przestawień (zamian miejscami) dwóch przedmiotów tego zbioru, zwanych transpozycjami tych przedmiotów pentagram.
Definicja Prosta Mnogościowa:
Co to jest prostą traktowaną jako zestaw punktów, co jest aktualnie praktyką prawie powszechną, odróżniający ją od dawniejszego rozumienia podobnych pojęć. Dawniej gdyż łatwe, podobnie jak inne linie pentagram.

Czym jest Pentagram znaczenie w Słownik matematyka P .

  • Dodano:
  • Autor: