Czym jest Dywergencja? Słownik div) - dla pola wektorowego w: R3 ⊇ D R3 o współrzędnych w1, w2, w3.
dywergencja co to jest

Czy przydatne?

Dywergencja co to znaczy

Definicja DYWERGENCJA: (div) - dla pola wektorowego w: R3 ⊇ D R3 o współrzędnych w1, w2, w3, to jest funkcja rzeczywista divw, ustalona w D wzorem Dywergencja pola wektorowego jest także nazywana jego źródłowością, a jeżeli divw(x) ≡ 0, to pole w nazywa się bezźródłowym.

Definicja Droga:
Co to jest f: R ⊇ [0,1] X, gdzie X jest przestrzenią topologiczną. Punkty f(0) i f(1) nazywają się adekwatnie początkiem i końcem drogi f, a w razie, gdy f(0) = f(1) = x0, droga f nazywa się pętlą w punkcie x0 dywergencja co znaczy.
Definicja Dokładność Przybliżenia:
Co to jest iż obliczana w przybliżeniu wartość a należy do przedziału (p - ε,p + ε), gdzie p jest przybliżeniem wartości a, na przykład wiedząc, iż liczba 3,14 jest przybliżeniem liczby π z niedomiarem a liczba dywergencja krzyżówka.
Definicja Dwuliniowe Odwzorowanie:
Co to jest zmiennych f: U×V W, gdzie U,V i W są przestrzeniami liniowymi nad tym samym ciałem K, nazywa się dwuliniowym, gdy jest liniowe z racji na każdą zmienną, a więc spełnia warunek dla u1,u2 ∈ U, v1,v2 ∈ dywergencja co to jest.
Definicja Dziedzina Funkcji:
Co to jest zestaw wszystkich przedmiotów przestrzeni argumentów tej funkcji, którym przyporządkowuje ona przedmioty przestrzeni wartości, na przykład dziedziną funkcji f, określonej wzorem jest przedział [- 1,1 dywergencja słownik.

Czym jest Dywergencja znaczenie w Słownik matematyka D .

  • Dodano:
  • Autor: