Czym jest Relacja Dwuargumentowa? Słownik z formalnego punktu widzenia podzbiór ℜ iloczynu.
dwuargumentowa relacja co to jest

Czy przydatne?

Relacja Dwuargumentowa co to znaczy

Definicja DWUARGUMENTOWA RELACJA: z formalnego punktu widzenia podzbiór ℜ iloczynu kartezjańskiego X×Y dwóch zbiorów nazywa się dwuargumentową (dwuczłonową, binarną) relacją pomiędzy elementami zbiorów X i Y. Jeśli Y = X, to podzbiór ℜ ⊆ X×X nazywa się dwuargumentową relacją w zbiorze X. W obu sytuacjach zbiory: nazywa się rzutami stosunku ℜ adekwatnie na pierwszą i drugą przestrzeń argumentów. Ten formalizm ustala nie tylko bardzo abstrakcyjne definicje, na przykład jeżeli X znaczy zestaw wszystkich aktualnie żyjących ludzi a Y - zestaw tytułów wszystkich wydanych książek, to do podzbioru ℘ iloczynu kartezjańskiego X×Y możemy zaliczyć wszystkie takie pary (x,y), iż człowiek x przeczytał książkę o tytule y. Rzutami tej "czytelniczej" stosunku ℘ jest zestaw wszystkich ludzi, którzy przeczytali aczkolwiek jedną książkę i zestaw tytułów, które znalazły aczkolwiek jednego czytelnika. Z kolei zaliczając do zbioru ℜ ⊆ X×X wszystkie takie pary (x,y), iż x i y mają co najmniej jednego wspólnego rodzica, otrzymujemy relację rodzeństwa, będącą odpowiednikiem dwuargumentowej stosunku w zbiorze X wszystkich ludzi.

Definicja Dzielenie Z Resztą:
Co to jest odnosi się raczej do dzielenia w zbiorze liczb całkowitych (algorytm dzielenia) albo wielomianów (dzielenie wielomianów), bo w takich zbiorach dzielenie bez reszty nie zawsze jest wykonalne dwuargumentowa relacja co znaczy.
Definicja "Delta":
Co to jest popularnonaukowe czasopismo matematyczno-fizyczno-astronomiczne dwuargumentowa relacja krzyżówka.
Definicja Degresja:
Co to jest ubywanie, zmniejszanie się nie wszystkich wielkości, na przykład stóp procentowych dwuargumentowa relacja co to jest.
Definicja Długość Łamanej:
Co to jest suma długości odcinków, będących bokami rozważanej łamanej dwuargumentowa relacja słownik.

Czym jest Relacja Dwuargumentowa znaczenie w Słownik matematyka D .

  • Dodano:
  • Autor: