Definicja WYPRZEDZENIE SWORZNIA ZWROTNICY. Czym jest zwrotnicy a pionem, mierzony w stopniach w.
wyprzedzenie sworznia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zwrotnicy Sworznia Wyprzedzenie

Co znaczy WYPRZEDZENIE SWORZNIA ZWROTNICY: Wyprzedzenie sworznia zwrotnicy to kąt między osią sworznia zwrotnicy a pionem, mierzony w stopniach w rzucie na płaszczyznę podłużnego obrysu samochodu przy największym dopuszczalnym obciążeniu samochodu i zalecanym ciśnieniu powietrza w oponach. Wyprzedzenie sworznia zwrotnicy skutkuje stworzenie momentu stabilizacyjnego od reakcji bocznych podłoża, co przyczynia się do stabilizacji kół kierowanych w szczególności przy sporych prędkościach i sporym promieniu skrętu. Przy takim ustawieniu sworznia zwrotnicy (jak na rysunku - jazda w zaznaczonym kierunku), pkt. przebicia jego osi z jezdnią leży przed punktem styku koła z jezdnią i w trakcie jazdy sworzeń, tak jakby wlecze koło za sobą, dzięki czemu nawet w sytuacji chwilowego odchylenia dąży ono do ustawienia się do jazy na wprost. Ułatwia to wyprowadzenie samochodu z zakrętu i zabezpiecza przed skręcaniem kół w bok przy przejeżdżaniu poprzez nierówności Drogi. Rozmiar momentu stabilizacyjnego zależy od długości odcinka wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, tj. od odległości, o jaką pkt. przecięcia osi sworznia z jezdnią znajduje się od punktu styku opony z jezdnią. Wartość ta jest podawana w milimetrach.spore dodatnie kąty wyprzedzenia stosuje się w bardzo szybkich samochodach sportowych, w celu powiększenia stateczności jazdy z sporymi prędkościami, a również w sporych motocyklach przydzielonych do jazdy głownie po autostradach. Mniejsze wartości dotyczą samochodów osobowych. W razie motocykli (a również rowerów), spore wyprzedzenia sworznia zwrotnicy skutkuje trudności w skręcaniu przy małych promieniach łuków (wymagana jest większa siłą przyłożona do kierownicy poprzez motocyklistę), jednak "na trasie" motor zachowuje się stabilnie (praktycznie motor jedzie sam na wprost bez trzymania kierownicy).Przykłady skutków błędnego ustawienia wyprzedzenia sworznia zwrotnicy: - wyprzedzenie sworznia zwrotnicy zbyt spore w kierunku jazdy (dodatnie): wysokie siły zarządzania i utrzymywania kierunku; - wyprzedzenie sworznia zwrotnicy zbyt spore w kierunku przeciwnym (ujemne): niezadowalające powracanie w położenie do jazdy na wprost, wrażliwość na wady opon, skłonność do ściągania, powiększona wrażliwość na wiatr boczny; - różne wartości pochylenia sworznia zwrotnicy po lewej i prawej stronie: skłonność do ściągania w bok, w szczególności w połączeniu z odpowiednimi reakcjami nawierzchni.foto: Ladar - wikipedia CC SA
Definicja Wideorejestrator:
Co to jest prędkościomierz kontrolny) – przyrząd pomiarowy tylko do kontrolnego mierzenia prędkości i rejestracji obrazu w sposób ciągły, do niedawna na kasecie wideo a aktualnie na nośniku cyfrowym (dysk wyprzedzenie sworznia zwrotnicy.
Definicja Winieta:
Co to jest przeważnie na szybę samochodu), stanowiąca dowód wniesienia koszty – rejestracyjnej, drogowej, ubezpieczeniowej, autostradowej albo tym podobnej. Każdy auto zarejestrowany w Polsce po 31 marca 2000 wyprzedzenie sworznia zwrotnicy.
Definicja Wysilenie Silnika:
Co to jest uzyskiwana poprzez silnik moc jednostkową i rozmiar średniej prędkości tłoka w cylindrze i wartość średniego ciśnienia użytecznego uzyskiwanego w silniku. Te trzy impulsy mają wpływ na stopień wyprzedzenie sworznia zwrotnicy.
Definicja Wał Korbowy:
Co to jest wykorbiony) - obiekt systemu korbowego. Jest fundamentalnym elementem silnika tłokowego i wielu innych maszyn. Wał korbowy złożona jest z czopów głównych, czopów korbowych które obciążone są jak w wyprzedzenie sworznia zwrotnicy.

Czym jest Wyprzedzenie sworznia znaczenie w Słownik motoryzacja W .

  • Dodano:
  • Autor: