Definicja KRZYWKA SYNTETYCZNA. Czym jest się w taki sposób, iż zakłada się przebieg przyspieszenia.
krzywka syntetyczna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Syntetyczna Krzywka

Co znaczy KRZYWKA SYNTETYCZNA: Krzywka syntetyczna to jest krzywka, której zarys ustala się w taki sposób, iż zakłada się przebieg przyspieszenia popychacza, który jest funkcją ciągłą mającą odpowiednią wartość a w dalszym ciągu oblicza się szybkość i wnios zaworu. Zaletą tych krzywek to jest, iż jest ciągłość przyśpieszenia nadawanemu popychaczowi i w miarę mała szybkość osiadania zaworu na gniazdo. Z kolei jej wadą to jest, że projektowanie tych krzywek jest trudne i pracochłonne. Ta krzywka znalazła wykorzystanie m. in. w silnikach
Definicja Katalizator:
Co to jest substancja chemiczna, która dodana do układu obniża energię aktywacji reakcji chemicznej, czego skutkiem jest przyrost szybkości reakcji chemicznej. Zasada działania:Katalizator nie ulega trwałej krzywka syntetyczna.
Definicja Kolektor Wylotowy:
Co to jest to zespół przewodów odprowadzających spaliny z cylindrów silnika spalinowego do rury wydechowej. Kolektor ten złożona jest z przewodów wylotowych poszczególnych cylindrów, połączonych z przewodem krzywka syntetyczna.
Definicja Komora Wstępna:
Co to jest jest komora spalania w silnikach wysokoprężnych z wtryskiem pośrednim. To jest komora, gdzie objętość wynosi 20 - 40% objętości całej przestrzeni spalania. Komorę wstępną z przestrzenią nad tłokiem krzywka syntetyczna.
Definicja Komora Daszkowa:
Co to jest jedna z komór spalania w silnikach o zapłonie iskrowym. Jest ona ograniczona dwiema pochylonymi płaskimi ściankami głowicy, tworzącymi kształt dachu. Konstrukcja tej komory umożliwia wykorzystywanie krzywka syntetyczna.

Czym jest Krzywka syntetyczna znaczenie w Słownik motoryzacja K .

  • Dodano:
  • Autor: