Od czego DOHC w samochodzie. Czym jest wałek rozrządu w głowicy) - odmiennie zwane twin cam.
dohc co to jest

Czy przydatne?

Do czego Dohc

Co znaczy DOHC: DOHC (z angielskiego: Double Over Head Camshaft - podwójny wałek rozrządu w głowicy) - odmiennie zwane "twin cam" - powszechnie w świecie stosowane rozwiązanie konstrukcyjne silnika tłokowego, w głowicy którego znajdują się dwa wałki rozrządu, przypadające na jeden rząd cylindrów. Jeden z wałków steruje zaworami ssącymi, a drugi wydechowymi. Konstrukcja silnika DOHC, umożliwia zmiany etapy rozrządu, w zależności od prędkości obrotowej. Zawory umieszczone są pod kątem naprzeciw siebie, dają tym samym większą swobodę w kształtowaniu komory spalania. Silnik DOHC umożliwia również powiększenie liczby zaworów przypadających na cylinder, co wpływa na zwiększenie sprawności napełniania cylindra i umożliwia uzyskanie wyższego stopnia sprężania i pomniejszenie oporów przepływu.Wadą tego rozwiązania jest sposobność rozsynchronizowania wałków (na przykład wskutek pęknięcia łańcucha/paska rozrządu), czego konsekwencją może być zniszczenie głowicy silnika. Ponadto regularnie obserwuje się powiększone zużycie oleju silnikowego, w szczególności przy sporych przebiegach
Co znaczy DDU:
Porównanie angielskiego: ustalenia Delivered Duty Unpaid (to a named place of destination), które wyjaśnia się dosłownie dostarczone, cło nieopłacone (do oznaczonego miejsca przeznaczenia) , znaczy formułę dohc co znaczy.
Krzyżówka Deflektor Tłokowy:
Dlaczego to jest wypukła część tłoka mająca za zadanie skierować mieszankę paliwową w górną część komory spalania jest to w okolice głowicy. Rozwiązanie to ma na celu powiększenie stopnia kompresji i dohc krzyżówka.
Co to jest Drogowy Odcinek Lotniskowy Środa Śląska:
Jak lepiej lotniskowy Środa Śląska (DOL Środa Śląska) – drogowy odcinek lotniskowy na drodze krajowej nr 94 między wsiami Juszczyn i Komorniki; start zachodniego końca pasa znajduje się ok. 3 km na wschód od dohc co to jest.
Słownik DDP (Spedycja):
Kiedy – skrót z angielskiego: ustalenia Delivered Duty Paid (to a named place of destination), które wyjaśnia się dosłownie dostarczone, cło opłacone (do oznaczonego miejsca przeznaczenia) , znaczy formułę dohc słownik.

Jak działa DOHC w samochodzie W samochodzie D .

  • Dodano:
  • Autor: