Definicja TARCZA DOCISKOWA. Czym jest tarczą sprzęgła. Obraca się one wspólnie z kołem zamachowym.
tarcza dockowa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dociskowa Tarcza

Co znaczy TARCZA DOCISKOWA: Tarcza dociskowa to jest tarcza, która współpracuje z tarczą sprzęgła. Obraca się one wspólnie z kołem zamachowym, jednak musi mieć sposobność przesuwania się wzdłuż osi sprzęgła w momencie jego włączenia albo wyłączenia. Dlatego tarcze dociskowe łączy się z kołem zamachowym przesuwnie, dzięki sprężystych łączników mocowanych do pokrywy sprzęgła albo szczególnych nadlewów w tarczy, wchodzących w rowki kierujące koła zamachowego albo pokrywy sprzęgła. Tarcze dociskowe powinny mieć sporą sztywność w celu uzyskania równomiernego docisku i sporą masę akumulującą ciepło powstające w trakcie tarcia
Definicja TorSen:
Co to jest samoblokujący się system różnicowy, specjalna odmiana szpery montowana w samochodach dla optymalnego rozdzielenia momentu obrotowego między oś przednią i tylną albo pomiędzy koła jednej osi. Nazwa tarcza dociskowa.
Definicja Tuning Samochodów:
Co to jest z angielskiego klasyfikacja, strojenie. Odznacza się tuning mechaniczny i tuning optyczny (odmiennie muckowy). Tuning mechaniczny:Tuning właściwy. To są modyfikacje silnika, układu napędowego tarcza dociskowa.
Definicja Turbodziura:
Co to jest ustalenie krótkiej chwili między silnym wciśnięciem pedału gazu a doładowaniem silnika poprzez turbosprężarkę. Zdarzenie powstaje, ponieważ osiągnięcie poprzez gazy spalinowe ciśnienia potrzebnego do tarcza dociskowa.
Definicja Tempomat:
Co to jest urządzenie utrzymujące stałą szybkość pojazdu z wyjątkiem tego, czy pojazd porusza się po płaskiej nawierzchni, czy także pochyłej (podjazdy, zjazdy). Kierowca może naciskać pedału przyspieszenia, bo tarcza dociskowa.

Czym jest Tarcza dociskowa znaczenie w Słownik motoryzacja T .

  • Dodano:
  • Autor: