Definicja tarcie zewnętrzne. Co oznacza względnego przemieszczania się dwóch stykających się ciał.
zewnętrzne tarcie co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tarcie Zewnętrzne

Co to jest TARCIE ZEWNĘTRZNE: tarcie zewnętrzne
zdarzenie występowania oporu w trakcie względnego przemieszczania się dwóch stykających się ciał albo wewnętrznych warstw ciała. Powodem tarcia jest chropowata powierzchnia - rzeczywiste pole styku jest bardzo małe i powstające w zagłębieniach nierównej powierzchni spore ciśnienie prowadzi do lokalnego ciśnieniowego zespolenia powierzchni

Definicja Termoplasty:
Co to jest tworzywa sztuczne, które w trakcie ogrzewania miękną, a po ostygnięciu twardnieją. W zależności od budowy są tworzywami bezpostaciowymi albo krystalicznymi. Należą do nich: polietylen, polistyren tarcie zewnętrzne.
Definicja Tkanka Kostna:
Co to jest rodzaj tkanki łącznej, z której zbudowane są przedmioty szkieletowe większości kręgowców. Pełni funkcję podpór i osłon mechanicznych w organizmie. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne z racji na tarcie zewnętrzne.
Definicja Terofity:
Co to jest terofity jednoroczne rośliny zielne przeżywające w formie nasion okresy negatywne (zima, susza), na przykład zboża, jednoroczne chwasty tarcie zewnętrzne.
Definicja Trychinoza:
Co to jest włośnica dolegliwość spowodowana pasożytniczymi nicieniami występującymi w organizmie człowieka i ssaków mięso- i wszystkożernych. Zakażenie następuje poprzez spożycie mięsa z chorego zwierzęcia tarcie zewnętrzne.

Czym jest Zewnętrzne Tarcie znaczenie w Słownik fizyka T .

  • Dodano:
  • Autor: