Definicja klimat. Co oznacza atmosferycznych występujący na ustalonym obszarze geograficznym.
klimat co to jest

Czy przydatne?

Definicja Klimat

Co to jest KLIMAT: klimat
charakterystyczny zespół zjawisk i mechanizmów atmosferycznych występujący na ustalonym obszarze geograficznym. Składają się na niego: temp., ciśnienie, opady, wiatr, rozmieszczenie mórz i lądów, ukształtowanie terenu, przebieg prądów morskich. Charakteryzuje się go opierając się na długoletnich obserwacji pogody. Jest jednym z czynników ekologicznych wpływających na rozmieszczenie i życie organizmów roślinnych i zwierzęcych w biosferze

Definicja Kurzawka:
Co to jest drobnoziarnista warstwa gruntu (piasków, mułu) przesączona wodą. W wykopach następuje obsuwanie się skał w rezultacie wymywania gruntu. Stanowi utrudnienie w okresie prac budowlanych i górniczych klimat.
Definicja Krystalizacja:
Co to jest mechanizm powstawania kryształów w roztworach albo substancjach stopionych, wywołany obniżeniem temp. albo przemianami chemicznymi, na przykład kryształów soli, kryształów siarczanu miedzi klimat.
Definicja Kość:
Co to jest łącznej tworzącej szkielet ludzi i zwierząt kręgowych, która złożona jest z komórek: osteocytów (małe, płaskie komórki leżące w jamkach kostnych, otoczone zmineralizowaną substancją międzykomórkową klimat.
Definicja Kwas Borny:
Co to jest borowy związek nieorganiczny o wzorze chemicznym H3ponieważ3, który otrzymuje się, kierując się silnymi kwasami na roztwór boraksu; biała krystaliczna substancja o właściwościach dezynfekcyjnych klimat.

Czym jest Klimat znaczenie w Słownik fizyka K .

  • Dodano:
  • Autor: