Definicja efemerydy. Co oznacza przebiega w trakcie sprzyjających warunków, na przykład na pustyni.
efemerydy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Efemerydy

Co to jest EFEMERYDY: efemerydy
rośliny o krótkim cyklu rozwojowym, który przebiega w trakcie sprzyjających warunków, na przykład na pustyni po opadach. W momencie suszy tracą nadziemne części (łodygi i liście), a ich korzenie zapadają w stan anabiozy. Pośród zwierząt do efemeryd należą jętki, których samce giną po kopulacji, a samice zaraz po złożeniu jaj

Definicja eten:
Co to jest eten, etylen związek organiczny, węglowodór nienasycony, CH2=CH2. Bezbarwny gaz o działaniu narkotycznym, pali się świecącym, gorącym płomieniem, tworzy z powietrzem mieszaninę wybuchową EFEMERYDY.
Definicja elektrokoagulacja:
Co to jest sposób polegająca na ścięciu białka żywych tkanek przez termiczne jego uszkodzenie, przy zastosowaniu prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. Wykorzystuje się ją w zabiegach usunięcia EFEMERYDY.
Definicja ekoton:
Co to jest przejściowa pomiędzy dwoma albo kilkoma wieloma sąsiadującymi ekosystemami, gdzie współistnieją organizmy sąsiadujących biocenoz, na przykład skraj lasu jest ekotonem pomiędzy lasem i łąką EFEMERYDY.
Definicja enklawa:
Co to jest enklawa 1) terytorium państwa otoczone lądowym terytorium obcego państwa, na przykład San Marino;2) teren otoczony obszarem o innym charakterze EFEMERYDY.

Czym jest Efemerydy znaczenie w Słownik fizyka E .

  • Dodano:
  • Autor: