Definicja Trasowany Weksel. Czym jest zobowiązuje się, iż inna osoba (trasat) dokona na rzecz.
weksel trasowany co to jest

Czy przydatne?

Definicja Trasowany Weksel

Co to jest WEKSEL TRASOWANY: weksel, gdzie wystawca zobowiązuje się, iż inna osoba (trasat) dokona na rzecz odbiorcy weksla (remitenta) zapłaty określonej sumy pieniężnej. Innymi słowami, przy wekslu trasowanym osoba trzecia zobowiązuje się do zapłaty sumy wekslowej.

Definicja Weksel In Blanco:
Co to jest nie jest wypełniony kompletnie (albo nie posiada nie wszystkich cech wymaganych poprzez prawo wekslowe dla ważności weksla) w momencie jego wystawienia. Przeważnie tym nie uzupełnionym elementem jest weksel trasowany.
Definicja Weksel:
Co to jest odpowiednio z prawem wekslowym, stanowiący bezwarunkowe wezwanie do zapłaty określonej osobie w określonym terminie i miejscu poprzez wystawcę albo osobę poprzez niego wskazaną określonej sumy weksel trasowany.
Definicja Wykup Ubezpieczenia:
Co to jest towarzystwo ubezpieczeniowe zwraca ubezpieczającemu część wpłaconych w formie składek środków finansowych, która jest określona w umowie (wartość wykupu). Wykupu ubezpieczenia dokonuje się w razie weksel trasowany.
Definicja Weksel Własny:
Co to jest przy tym rodzaju weksla jego wystawca zobowiązuje się do tego, iż sam zapłaci ustaloną sumę wekslową w podanym miejscu i czasie weksel trasowany.

Czym jest Weksel trasowany znaczenie w Słownik W .

  • Dodano:
  • Autor: