Czym jest Metryczna Zbieżność? Słownik termin oznaczający istnienie granicy ciągu (xn) punktów.
zbieżność metryczna co to jest

Czy przydatne?

Metryczna Zbieżność co to znaczy

Definicja ZBIEŻNOŚĆ METRYCZNA: termin oznaczający istnienie granicy ciągu (xn) punktów (mogą nimi być również funkcje albo inne obiekty) przestrzeni metrycznej (X, ρ) i opis tej granicy dzięki metryki ρ tej przestrzeni. Opis ten może być następujący: Pkt. x0 jest granicą ciągu (xn), symbolami, gdy dla każdej liczby ε > 0 istnieje taka liczba naturalna n0, iż dla wszystkich n > n0 zachodzi nierówność ρ (xn,x0) < ε.

Definicja Zbiór Mocy Continuum:
Co to jest zestaw równoliczny ze zbiorem R wszystkich liczb rzeczywistych zbieżność metryczna.
Definicja Zmienna Wolna:
Co to jest występująca w warunku, do której nie zastosowano kwantyfikatora, na przykład w zapisie jedyną zmienną wolną jest zmienna A, której wartościami są podzbiory zbioru R. Zapis ten jest więc warunkiem zbieżność metryczna.
Definicja Zero Wielomianu:
Co to jest rzeczywistej (zespolonej), nazywane także jego miejscem zerowym, punktem zerowym albo pierwiastkiem, jest taką liczbą rzeczywistą (zespoloną) x0, iż po podstawieniu jej za zmienną wielomian przyjmuje zbieżność metryczna.
Definicja Zapis Symboliczny:
Co to jest treści matematycznych prawie wyłącznie dzięki symboli logicznych i matematycznych, na przykład jeżeli Π znaczy zestaw wszystkich punktów przestrzeni a Λ - zestaw wszystkich prostych, to znany fakt zbieżność metryczna.

Czym jest Metryczna Zbieżność znaczenie w Słownik matematyka Z .

  • Dodano:
  • Autor: