Czym jest Geograficzna Siatka? Słownik dla sfery z zaznaczoną osią symetrii to jest sieć złożona z.
siatka geograficzna co to jest

Czy przydatne?

Geograficzna Siatka co to znaczy

Definicja SIATKA GEOGRAFICZNA: dla sfery z zaznaczoną osią symetrii to jest sieć złożona z dwóch rodzin krzywych na tej sferze: południków, tzn. przekrojów sfery półpłaszczyznami o krawędziach pokrywających się z zaznaczoną osią symetrii, i równoleżników tzn. okręgów będących przekrojami sfery płaszczyznami prostopadłymi do wyróżnionej osi symetrii. Rodziny te są ortogonalne, tzn. każdy południk i równoleżnik mają w ich wspólnym punkcie przecięcia się prostopadłe styczne. Punkty przecięcia się sfery z jej zaznaczoną osią symetrii, a zarazem punkty wspólne wszystkich południków, nazywają się biegunami tej sieci, a równoleżnik leżący na płaszczyźnie przechodzącej poprzez środek sfery nazywa się równikiem.

Definicja Siedmiobok:
Co to jest odmiennie siedmiokąt siatka geograficzna.
Definicja Średnica Kuli:
Co to jest złączający dwa punkty kuli, a również jego długość. Średnicę kuli można także określić jako odcinek będący wspólną częścią kuli i prostej przechodzącej poprzez jej środek. Jego długość wynosi 2r siatka geograficzna.
Definicja Stożek:
Co to jest ograniczona powierzchnią stożkową, złożoną z prostych przechodzących poprzez ustalony pkt. A i wszystkie punkty pewnej elipsy E, leżącej na płaszczyźnie nie przechodzącej poprzez pkt. A, i siatka geograficzna.
Definicja Szereg Rozbieżny:
Co to jest ciąg sum częściowych nie ma granicy. Jeśli ciąg sum częściowych szeregu liczb rzeczywistych jest zbieżny do ∞ albo - ∞, to regularnie mówi się, iż szereg ten jest „rozbieżny do ∞ / - ∞ /” siatka geograficzna.

Czym jest Geograficzna Siatka znaczenie w Słownik matematyka S .

  • Dodano:
  • Autor: