Czym jest Pierwiastka Krotność? Słownik liczba naturalna p nazywa się krotnością pierwiastka x0.
krotność pierwiastka co to jest

Czy przydatne?

Pierwiastka Krotność co to znaczy

Definicja KROTNOŚĆ PIERWIASTKA: liczba naturalna p nazywa się krotnością pierwiastka x0 równania algebraicznego w(x) = 0 (albo wielomianu w), gdy wielomian w(x) jest podzielny poprzez (x - x0)p a nie jest podzielny poprzez (x - x0)p + 1, na przykład liczba - 1 jest dwukrotnym (podwójnym), a liczba 2 - trzykrotnym (potrójnym) pierwiastkiem równania x5 - 4x4 + x3 + 10x2 - 4x - 8 = 0.

Definicja Klasyfikacja Utworów Algebraicznych II Stopnia:
Co to jest zobacz regulacja krzywych II stopnia, regulacja powierzchni II stopnia, regulacja rzutowa figur krotność pierwiastka.
Definicja Konwencja Sumacyjna Einsteina:
Co to jest użytkowana w rachunku tensorowym umowa, iż jeżeli w iloczynie wielkości ze parametrami ten sam parametr występuje u góry i na dole, to domyślne jest sumowanie względem tego parametru. Np: aijxj krotność pierwiastka.
Definicja Klasyfikacja Afiniczna Figur:
Co to jest niezmienniczej względem ekipy przekształceń afinicznych rodziny figur w przestrzeni euklidesowej na klasy figur wzajemnie afinicznie przystających, a więc takich, iż jedna jest obrazem drugiej krotność pierwiastka.
Definicja Końcówka Szeregu:
Co to jest szereg pozostały z danego szeregu po usunięciu zeń wszystkich jego składników o wskaźnikach nie przekraczających pewnego parametru n0 krotność pierwiastka.

Czym jest Pierwiastka Krotność znaczenie w Słownik matematyka K .

  • Dodano:
  • Autor: