Czym jest Zbieżność Jednostajna? Słownik jeśli Y jest przestrzenią metryczną z metryką ρ, to ciąg.
jednostajna zbieżność co to jest

Czy przydatne?

Zbieżność Jednostajna co to znaczy

Definicja JEDNOSTAJNA ZBIEŻNOŚĆ: jeśli Y jest przestrzenią metryczną z metryką ρ, to ciąg (fn) funkcji fn: D Y jest jednostajnie zbieżny w zbiorze A ⊆ D do funkcji f: A Y, gdy dla każdej liczby ε > 0 istnieje taka liczba naturalna n0, iż dla wszystkich n ≥ n0 i x ∈ A zachodzi nierówność ρ[fn(x),f(x)] < ε. Fakt jednostajnej zbieżności w zbiorze A ciągu funkcyjnego (fn) do funkcji f, zwanej jednostajną granicą tego ciągu w zbiorze A, zapisuje się następująco.

Definicja Jednokładne Figury:
Co to jest zobacz figury jednokładne jednostajna zbieżność.
Definicja Jądro Homomorfizmu Grup:
Co to jest homomorfizmem ekipy G w grupę H o elemencie neutralnym e, to zestaw Ker(f), złożony z wszystkich takich przedmiotów x ∈ G, iż f(x) = e, nazywa się jądrem homomorfizmu f i jest dzielnikiem normalnym jednostajna zbieżność.
Definicja Jednorodność Topologiczna:
Co to jest jednorodność przestrzeni topologicznej X, polegająca na istnieniu dla każdych dwóch punktów x,y ∈ X takiego homeomorfizmu h przestrzeni X na siebie, iż h(x) = y jednostajna zbieżność.
Definicja Jednoznaczność Rozkładu:
Co to jest pierścienia Π polegająca na tym, iż: 1o każdy różny od 0 obiekt a ∈ Π jest iloczynem skończonej ilości przedmiotów nierozkładalnych pierścienia Π, 2o jeżeli a1,...,an i b1,...,bm są elementami jednostajna zbieżność.

Czym jest Zbieżność Jednostajna znaczenie w Słownik matematyka J .

  • Dodano:
  • Autor: