Czym jest Parzysta Izometria? Słownik każdą izometrię przestrzeni euklidesowej można złożyć ze.
izometria parzysta co to jest

Czy przydatne?

Parzysta Izometria co to znaczy

Definicja IZOMETRIA PARZYSTA: każdą izometrię przestrzeni euklidesowej można złożyć ze skończonej ilości symetrii względem jej hiperpłaszczyzn, nie mniej jednak to, czy izometria jest złożeniem parzystej czy nieparzystej ilości takich symetrii, zależy tylko od rozważanej izometrii. Przez wzgląd na powyższym izometrie przestrzeni euklidesowej będące złożeniemi parzystej ilości symetrii nazywają się parzystymi, a izometrie będące złożeniami nieparzystej ilości symetrii nazywają się nieparzystymi. W każdej przestrzeni euklidesowej zestaw wszystkich jej izometrii parzystych jest ekipą ze składaniem jako działaniem grupowym.

Definicja Izomorficzne Grupy:
Co to jest nazywa się izomorficznymi, gdy istnieje takie różnowartościowe odwzorowanie f: G H, iż f(G) = H i f(c) = f(a) ∗f(b) dla takich a, b, c ∈ G, iż c = a·b. Odwzorowanie f o powyższych własnościach izometria parzysta.
Definicja Inkluzja:
Co to jest dwuargumentowa stosunek pomiędzy zbiorami, zwana także zawieraniem się zbiorów i oznaczana symbolem ⊆ albo ⊇. Zobacz część zbioru izometria parzysta.
Definicja Indukcja:
Co to jest rodzaj rozumowania logicznego, polegającego na formułowaniu ogólnej tezy opierając się na wielu szczegółowych obserwacji dotyczących tego samego zjawiska. Zobacz dedukcja, rozumowanie redukcyjne izometria parzysta.
Definicja Izochroniczność Ruchu Wahadła:
Co to jest opierające na stałości okresu wahań, a więc czasu, jaki upływa pomiędzy dwoma kolejnymi położeniami wahadła w tym samym, ekstremalnym jego położeniu. Zdarzenie to bywa używane w konstrukcji zegarów izometria parzysta.

Czym jest Parzysta Izometria znaczenie w Słownik matematyka I .

  • Dodano:
  • Autor: