Czym jest Pierwotna Funkcja? Słownik funkcją pierwotną dla funkcji rzeczywistejf zmiennej.
funkcja pierwotna co to jest

Czy przydatne?

Pierwotna Funkcja co to znaczy

Definicja FUNKCJA PIERWOTNA: funkcją pierwotną dla funkcji rzeczywistejf zmiennej rzeczywistej nazywa się taką funkcję rzeczywistą F o tej samej dziedzinie, której pochodna F´ jest funkcją f. Jeśli dla funkcji f istnieje funkcja pierwotna F, to istnieje nieskończenie sporo takich funkcji i mają one postać F + const, gdzie const znaczy dowolną funkcję rzeczywistą stałą. Rodzinę funkcji pierwotnych funkcji f nazywa się także całką nieoznaczoną z funkcji f.

Definicja Funkcja Harmoniczna:
Co to jest albo zespolona h dwóch zmiennych rzeczywistych, mająca ciągłe pochodne cząstkowe drugiego rzędu i spełniająca następujące równanie Laplace´a: gdzie x = (x1,x2), a znak znaczy dwukrotne funkcja pierwotna.
Definicja Funkcja Gamma Eulera:
Co to jest zobacz całka Eulera II rodzaju funkcja pierwotna.
Definicja Figura Geometryczna:
Co to jest punktów przestrzeni geometrycznej, a więc przestrzeni, gdzie jest rozważana jakaś geometria. Gdyż figura jest zbiorem, więc liczne własności figur zostały tłumaczone jako własności zbiorów. Dotyczy funkcja pierwotna.
Definicja Fraktal:
Co to jest przestrzeni euklidesowej ustalonego wymiaru, powstały z pewnej figury w tej przestrzeni poprzez usuwanie zeń skończonej albo nieskończonej ilości normalnie przystających i ograniczonych figur funkcja pierwotna.

Czym jest Pierwotna Funkcja znaczenie w Słownik matematyka F .

  • Dodano:
  • Autor: