Czym jest Różniczka Druga? Słownik skrót terminu różniczka drugiego rzędu ; dla funkcji f jednej.
druga różniczka co to jest

Czy przydatne?

Różniczka Druga co to znaczy

Definicja DRUGA RÓŻNICZKA: skrót terminu "różniczka drugiego rzędu"; dla funkcji f jednej zmiennej liczbowej x, jest funkcją d2f zmiennej x, której wartościami są funkcje d2f(x; dx) = f´´(x)(dx)2 kwadratowe zmiennej dx. Dla funkcji f zmiennych rzeczywistych x1,...,xn, druga różniczka d2f jest funkcją tych samych zmiennych, której wartościami są formy kwadratowe zmiennych dx1,...,dxn, wyrażające się wzorami Powyższą wartość drugiej różniczki d2f nazywa się również drugą różniczką funkcji f w punkcie x1,...,xn.

Definicja Decymetr Kwadratowy:
Co to jest dm2) - jednostka pola równa polu kwadratu o boku 1 dm = 10 cm, będąca 1/100 metra kwadratowego druga różniczka co znaczy.
Definicja Dominanta:
Co to jest w najwyższym stopniu prawdopodobna wartość zmiennej losowej, a w badaniach empirycznych - wartość cechy najliczniej występująca w rozważanej populacji druga różniczka krzyżówka.
Definicja Dystrybucja:
Co to jest definicje funkcji, wykorzystywane do opisu rozkładów różnych wielkości skupionych w izolowanych punktach, jednak tak, aby całki z tych rozkładów mogły być różne od 0. Odpowiednikiem dystrybucji może druga różniczka co to jest.
Definicja Duże Twierdzenie Fermata:
Co to jest zobacz twierdzenia Fermata druga różniczka słownik.

Czym jest Różniczka Druga znaczenie w Słownik matematyka D .

  • Dodano:
  • Autor: