Definicja Fenkuł (inaczej koper włoski). Czym jest zaliczana do selerowatych. Nasion i liści.
fenkuł inaczej koper włoski co to jest

Czy przydatne?

Co to jest Fenkuł (inaczej koper włoski)

Definicja FENKUŁ (INACZEJ KOPER WŁOSKI): roślina dwuletnia, zaliczana do selerowatych. Nasion i liści fenkułu używa się jako przyprawy, a bulwy spożywa na surowo (w surówkach) albo nadziewa się je i piecze.

Definicja Flambirowanie:
Co to jest potrawy silnym alkoholem (z reguły brandy, rumem albo koniakiem) i zapalaniu go na chwilę. Flambirowanie nadaje potrawom wykwintniejszy smak. Przeważnie używa się go do deserów, lecz również do mięs fenkuł (inaczej koper włoski).
Definicja Frankfurterki:
Co to jest długie i cienki kiełbaski, trochę podobne do kabanosów, lecz nie tak wysuszone fenkuł (inaczej koper włoski).
Definicja Figi:
Co to jest figowca pospolitego, należącego do rodziny morwowatych. Figa ma kształt gruszkowaty, lekko włochatą skórkę i słodki miąższ z drobniutkimi pestkami. Figi spożywa się na surowa i po przetworzeniu fenkuł (inaczej koper włoski).
Definicja Faworytka (Klapsa):
Co to jest uprawna odmiana gruszy o sporych soczystych owocach. Faworytka dojrzewa dość inicjalnie i bardzo obficie owocuje. Jej owoce nadają się na przetwory i do suszenia fenkuł (inaczej koper włoski).

Czym jest Fenkuł (inaczej koper włoski znaczenie w Słownik kuchenny F .

  • Dodano:
  • Autor: