Definicja WAŁEK ROZRZĄDU. Czym jest czterosuwowych silnikach tłokowych do sterowania zaworami.
wałek rozrządu co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rozrządu Wałek

Co znaczy WAŁEK ROZRZĄDU: Wałek rozrządu to wałek krzywkowy stosowany w czterosuwowych silnikach tłokowych do sterowania zaworami. Krzywka wałka, obracając się wspólnie z nim, przez popychacz otwiera zawór. Wałek rozrządu wykonuje jeden obrót na każde dwa obroty wału korbowego i musi utrzymywać z nim ustaloną zależność położenia. Napęd z wału korbowego jest przekazywany poprzez pasek zębaty albo łańcuch, albo przekładnię zębatą. Wałek rozrządu jest obciążony siłami bezwładności mas przedmiotów układu rozrządu i napięcia sprężyn zaworowych. Wałki rozrządu wykonuje się z odkuwek albo odlewów
Definicja Wtryskiwacz:
Co to jest integralna część starszych rozwiązań hydraulicznego mechanizmu wtrysku paliwa którego zadaniem jest: - podanie dawki paliwa pod odpowiednim ciśnieniem do komory spalania - zapewnenie odpowiedniego wałek rozrządu.
Definicja Wtrysk Paliwa:
Co to jest jest sposób dostarczenia paliwa do silnika spalinowego. Wtrysk jest użytkowany powszechnie w silnikach wysokoprężnych (przeważnie silnik z wtryskiem bezpośrednim, rzadziej silnik z wtryskiem wałek rozrządu.
Definicja Wyprzedzenie Sworznia Zwrotnicy:
Co to jest sworznia zwrotnicy to kąt między osią sworznia zwrotnicy a pionem, mierzony w stopniach w rzucie na płaszczyznę podłużnego obrysu samochodu przy największym dopuszczalnym obciążeniu samochodu i wałek rozrządu.
Definicja Wideorejestrator:
Co to jest prędkościomierz kontrolny) – przyrząd pomiarowy tylko do kontrolnego mierzenia prędkości i rejestracji obrazu w sposób ciągły, do niedawna na kasecie wideo a aktualnie na nośniku cyfrowym (dysk wałek rozrządu.

Czym jest Wałek rozrządu znaczenie w Słownik motoryzacja W .

  • Dodano:
  • Autor: