Definicja WAHACZ. Czym jest obrotowy wokół stałej osi obrotu o ograniczonym kącie obrotu. Po.
wahacz co to jest

Czy przydatne?

Definicja Wahacz

Co znaczy WAHACZ: Wahacz – sztywny człon systemu wykonujący cykliczny ruch obrotowy wokół stałej osi obrotu o ograniczonym kącie obrotu. Po wykonaniu ruchu wahacz wraca do położenia wyjściowego kończąc cykl pracy. Bieg powrotny może być ruchem aktywnym albo jałowym. Wahacz użytkowany jest powszechnie jako obiekt maszyn w szczególności w motoryzacji. Jest stosowany jako obiekt zawieszenia pojazdów od osi przeważnie odizolowany silentblokami (tulejami metalowo-gumowymi) w celu wytłumienia drgań przenoszonych z nawierzchni, po której pojazd się porusza
Definicja Wyprzedzenie Sworznia Zwrotnicy:
Co to jest sworznia zwrotnicy to kąt między osią sworznia zwrotnicy a pionem, mierzony w stopniach w rzucie na płaszczyznę podłużnego obrysu samochodu przy największym dopuszczalnym obciążeniu samochodu i wahacz.
Definicja Wysilenie Silnika:
Co to jest uzyskiwana poprzez silnik moc jednostkową i rozmiar średniej prędkości tłoka w cylindrze i wartość średniego ciśnienia użytecznego uzyskiwanego w silniku. Te trzy impulsy mają wpływ na stopień wahacz.
Definicja Wał Korbowy:
Co to jest wykorbiony) - obiekt systemu korbowego. Jest fundamentalnym elementem silnika tłokowego i wielu innych maszyn. Wał korbowy złożona jest z czopów głównych, czopów korbowych które obciążone są jak w wahacz.
Definicja Winieta:
Co to jest przeważnie na szybę samochodu), stanowiąca dowód wniesienia koszty – rejestracyjnej, drogowej, ubezpieczeniowej, autostradowej albo tym podobnej. Każdy auto zarejestrowany w Polsce po 31 marca 2000 wahacz.

Czym jest Wahacz znaczenie w Słownik motoryzacja W .

  • Dodano:
  • Autor: