Definicja SZPERA. Czym jest różnicowy o powiększonym tarciu wewnętrznym, umożliwiający równiejsze.
szpera co to jest

Czy przydatne?

Definicja Szpera

Co znaczy SZPERA: Szpera (kolokwialnie, z niem. Sperrdifferenzial) - system różnicowy o powiększonym tarciu wewnętrznym, umożliwiający równiejsze przekazywanie mocy na oba koła albo osie. Systemy dzielimy na: - działające na różnice momentów obrotowych np: TorSen, system cierny płytkowy, system cierny stożkowy, - działające na różnice prędkości obrotowych np: Haldex, sprzęgło wiskotyczne, a również układ zmniejszający szybkość jednego z kół przy użyciu hamulca
Definicja Sygnał Dźwiękowy (Także - Klakson):
Co to jest również - klakson) - obiekt obowiązkowego wyposażenia pojazdu, wykorzystywany do ostrzegania innych użytkowników dróg. Niegdyś instalowany w formie niewielkiej trąbki (albo rogu) z pompką w formie szpera.
Definicja Świeca Żarowa:
Co to jest urządzenie użytkowane w silnikach wysokoprężnych i modelarskich wykorzystywane do ułatwienia rozruchu, w szczególności w niskich temperaturach. Użycie świec żarowych minimalizuje również emisję szpera.
Definicja Światła Drogowe:
Co to jest zwane również czasem szosowymi lub długimi) - typ oświetlenia samochodowego poświęcony do oświetlania Drogi przed pojazdem. W przeciwieństwie od świateł mijania, światła drogowe są symetryczne, tzn szpera.
Definicja Silnik Widlasty (Silnik Typu V):
Co to jest silnik typu V) to jest silnik spalinowy wielocylindrowy rzędowy, gdzie cylindry umieszczone są w dwóch rzędach usytuowanych względem siebie pod pewnym kątem na przykład 90 st.. Oba rzędy cylindrów szpera.

Czym jest Szpera znaczenie w Słownik motoryzacja S .

  • Dodano:
  • Autor: