Definicja SYGNAŁ DŹWIĘKOWY (TAKŻE - KLAKSON). Czym jest wyposażenia pojazdu, wykorzystywany do.
sygnał dźwiękowy także klakson co to jest

Czy przydatne?

Definicja Sygnał dźwiękowy (także - klakson)

Co znaczy SYGNAŁ DŹWIĘKOWY (TAKŻE - KLAKSON): Sygnał dźwiękowy (również - klakson) - obiekt obowiązkowego wyposażenia pojazdu, wykorzystywany do ostrzegania innych użytkowników dróg. Niegdyś instalowany w formie niewielkiej trąbki (albo rogu) z pompką w formie gumowej gruszki (stąd wywodzi się znak, widniejący na znaku drogowym "zakaz używania sygnałów dźwiękowych"), uruchamianą poprzez ściśnięcie jej ręką. Aktualnie występuje przeważnie w formie elektrycznie włączanego brzęczyka albo syreny.Sygnałów dźwiękowych wolno korzystać jedynie w celu zwrócenia uwagi innych użytkowników Drogi, na przykład kiedy istnieje uzasadnione podejrzenie, że nie zdają sobie kwestie z faktu, iż zbliża się do nich pojazd. Nakazuje się używanie sygnału dźwiękowego w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania w uwarunkowaniach ograniczonej przejrzystości powietrza (na przykład we mgle) poza obszarem zabudowanym. Zabronione jest używanie sygnału dźwiękowego na obszarze zabudowanym i ich nadużywanie, bądź używanie niezgodnie z przeznaczeniem.odpowiednio z prawem o ruchu drogowym, pojazdy samochodowe powinny być zaopatrzone w sygnał akustyczny o jednolitym tonie. Sygnał w formie syreny o tonie zmieniającym się w okresie może być stosowany wyłącznie poprzez pojazdy uprzywilejowane (straż pożarna, pogotowie ratunkowe, policja i tym podobne) w trakcie akcji ratunkowej albo w podobnych okolicznościach.również rowery muszą być zaopatrzone w sygnały dźwiękowe, lecz regulaminy przewidują dla pojazdów tych sygnał specyficzny - dzwonek rowerowy.foto: Julo - wikipedia CC SA
Definicja Skrzynia Biegów:
Co to jest system wykorzystywany do przekazywania mocy wytwarzanej poprzez silnik, służącej do napędu maszyny roboczej albo pojazdu. Biegiem w skrzyni biegów tytułujemy realizowanie konkretnego przełożenia sygnał dźwiękowy (także - klakson).
Definicja Sonda Lambda:
Co to jest czujnik mierzący zawartość tlenu w spalinach, umieszczony w układzie wydechowym benzynowego silnika spalinowego. Pozwala to na dokładne dozowanie składu mieszanki paliwowo-powietrznej. Sondy są sygnał dźwiękowy (także - klakson).
Definicja Światła Pozycyjne:
Co to jest lampy, które włączane są po zapadnięciu zmierzchu na pojazdach (drogowych i szynowych) i statkach (wodnych i powietrznych) w celu zasygnalizowania innym użytkownikom dróg i szlaków własnego sygnał dźwiękowy (także - klakson).
Definicja Szpera:
Co to jest kolokwialnie, z niem. Sperrdifferenzial) - system różnicowy o powiększonym tarciu wewnętrznym, umożliwiający równiejsze przekazywanie mocy na oba koła albo osie. Systemy dzielimy na: - działające na sygnał dźwiękowy (także - klakson).

Czym jest Sygnał dźwiękowy (także znaczenie w Słownik motoryzacja S .

  • Dodano:
  • Autor: