Definicja SYGNAŁ DŹWIĘKOWY (TAKŻE - KLAKSON). Czym jest wyposażenia pojazdu, wykorzystywany do.
sygnał dźwiękowy także klakson co to jest

Czy przydatne?

Definicja Sygnał dźwiękowy (także - klakson)

Co znaczy SYGNAŁ DŹWIĘKOWY (TAKŻE - KLAKSON): Sygnał dźwiękowy (również - klakson) - obiekt obowiązkowego wyposażenia pojazdu, wykorzystywany do ostrzegania innych użytkowników dróg. Niegdyś instalowany w formie niewielkiej trąbki (albo rogu) z pompką w formie gumowej gruszki (stąd wywodzi się znak, widniejący na znaku drogowym "zakaz używania sygnałów dźwiękowych"), uruchamianą poprzez ściśnięcie jej ręką. Aktualnie występuje przeważnie w formie elektrycznie włączanego brzęczyka albo syreny.Sygnałów dźwiękowych wolno korzystać jedynie w celu zwrócenia uwagi innych użytkowników Drogi, na przykład kiedy istnieje uzasadnione podejrzenie, że nie zdają sobie kwestie z faktu, iż zbliża się do nich pojazd. Nakazuje się używanie sygnału dźwiękowego w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania w uwarunkowaniach ograniczonej przejrzystości powietrza (na przykład we mgle) poza obszarem zabudowanym. Zabronione jest używanie sygnału dźwiękowego na obszarze zabudowanym i ich nadużywanie, bądź używanie niezgodnie z przeznaczeniem.odpowiednio z prawem o ruchu drogowym, pojazdy samochodowe powinny być zaopatrzone w sygnał akustyczny o jednolitym tonie. Sygnał w formie syreny o tonie zmieniającym się w okresie może być stosowany wyłącznie poprzez pojazdy uprzywilejowane (straż pożarna, pogotowie ratunkowe, policja i tym podobne) w trakcie akcji ratunkowej albo w podobnych okolicznościach.również rowery muszą być zaopatrzone w sygnały dźwiękowe, lecz regulaminy przewidują dla pojazdów tych sygnał specyficzny - dzwonek rowerowy.foto: Julo - wikipedia CC SA
Definicja Spalanie stukowe (spalanie detonacyjne):
Co to jest spalanie detonacyjne) - zdarzenie nieprawidłowego, nierównomiernego, wybuchowego spalania paliw w silnikach tłokowych o zapłonie iskrowym, wywołane przedwczesnym samozapłonem tego paliwa. W trakcie SYGNAŁ DŹWIĘKOWY (TAKŻE - KLAKSON).
Definicja System recyrkulacji spalin EGR:
Co to jest recyrkulacji spalin (EGR – od z angielskiego: Exhaust Gas Recirculation) – jeden z kilku użytkowanych mechanizmów pomniejszenia zanieczyszczeń w spalinach użytkowany w nowoczesnych pojazdach z SYGNAŁ DŹWIĘKOWY (TAKŻE - KLAKSON).
Definicja Świeca zapłonowa:
Co to jest jest jednym z głównych przedmiotów układu zapłonowego silnika spalinowego o zapłonie iskrowym. Fundamentalnym zadaniem świecy zapłonowej jest zrealizowanie we wnętrzu komory spalania wyładowania SYGNAŁ DŹWIĘKOWY (TAKŻE - KLAKSON).
Definicja Silnik dolnozaworowy:
Co to jest dolnozaworowy - (w skrócie SV - z angielskiego: side valve), nazywany również bocznozaworowym, silnik tłokowy, gdzie wałek rozrządu umieszczony jest poniżej bloku silnika (przeważnie w skrzyni SYGNAŁ DŹWIĘKOWY (TAKŻE - KLAKSON).

Czym jest Sygnał dźwiękowy (także znaczenie w Słownik motoryzacja S .

  • Dodano:
  • Autor: