Definicja SYGNAŁ DŹWIĘKOWY (TAKŻE - KLAKSON). Czym jest wyposażenia pojazdu, wykorzystywany do.
sygnał dźwiękowy także klakson co to jest

Czy przydatne?

Definicja Sygnał dźwiękowy (także - klakson)

Co znaczy SYGNAŁ DŹWIĘKOWY (TAKŻE - KLAKSON): Sygnał dźwiękowy (również - klakson) - obiekt obowiązkowego wyposażenia pojazdu, wykorzystywany do ostrzegania innych użytkowników dróg. Niegdyś instalowany w formie niewielkiej trąbki (albo rogu) z pompką w formie gumowej gruszki (stąd wywodzi się znak, widniejący na znaku drogowym "zakaz używania sygnałów dźwiękowych"), uruchamianą poprzez ściśnięcie jej ręką. Aktualnie występuje przeważnie w formie elektrycznie włączanego brzęczyka albo syreny.Sygnałów dźwiękowych wolno korzystać jedynie w celu zwrócenia uwagi innych użytkowników Drogi, na przykład kiedy istnieje uzasadnione podejrzenie, że nie zdają sobie kwestie z faktu, iż zbliża się do nich pojazd. Nakazuje się używanie sygnału dźwiękowego w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania w uwarunkowaniach ograniczonej przejrzystości powietrza (na przykład we mgle) poza obszarem zabudowanym. Zabronione jest używanie sygnału dźwiękowego na obszarze zabudowanym i ich nadużywanie, bądź używanie niezgodnie z przeznaczeniem.odpowiednio z prawem o ruchu drogowym, pojazdy samochodowe powinny być zaopatrzone w sygnał akustyczny o jednolitym tonie. Sygnał w formie syreny o tonie zmieniającym się w okresie może być stosowany wyłącznie poprzez pojazdy uprzywilejowane (straż pożarna, pogotowie ratunkowe, policja i tym podobne) w trakcie akcji ratunkowej albo w podobnych okolicznościach.również rowery muszą być zaopatrzone w sygnały dźwiękowe, lecz regulaminy przewidują dla pojazdów tych sygnał specyficzny - dzwonek rowerowy.foto: Julo - wikipedia CC SA
Definicja Silnik Dolnozaworowy:
Co to jest dolnozaworowy - (w skrócie SV - z angielskiego: side valve), nazywany również bocznozaworowym, silnik tłokowy, gdzie wałek rozrządu umieszczony jest poniżej bloku silnika (przeważnie w skrzyni sygnał dźwiękowy (także - klakson) co to jest.
Definicja Sprzęgło:
Co to jest urządzenie użytkowane w budowie maszyn do łączenia wałów w celu przekazywania momentu obrotowego. Odmiennie to jest zespół części wykorzystywanych do połączenia dwóch niezależnie obrotowo osadzonych sygnał dźwiękowy (także - klakson) definicja.
Definicja Skrzynia Rozdzielcza:
Co to jest rozdzielcza - system wykorzystywany do przekazywania mocy z silnika do dwóch (albo więcej) osi napędowych, użytkowany w samochodach terenowych i innych samochodach z napędem na wszystkie koła. W sygnał dźwiękowy (także - klakson) co znaczy.
Definicja Sonda Lambda:
Co to jest czujnik mierzący zawartość tlenu w spalinach, umieszczony w układzie wydechowym benzynowego silnika spalinowego. Pozwala to na dokładne dozowanie składu mieszanki paliwowo-powietrznej. Sondy są sygnał dźwiękowy (także - klakson) słownik.

Czym jest Sygnał dźwiękowy (także znaczenie w Słownik motoryzacja S .

  • Dodano:
  • Autor: