Definicja ŚWIATŁA MIJANIA. Czym jest silnikowych pojazdów drogowych, stosowanych w trakcie.
światła mijania co to jest

Czy przydatne?

Definicja Mijania Światła

Co znaczy ŚWIATŁA MIJANIA: Światła mijania (zwane również krótkimi) - rodzaj świateł silnikowych pojazdów drogowych, stosowanych w trakcie wymijania pojazdów (stąd nazwa) na drodze. Włączanie tych świateł jest obligatoryjne łącznie albo zamienne ze światłami drogowymi zawsze od zmierzchu do świtu, a również w tunelach, w uwarunkowaniach pogorszonej przejrzystości powietrza (mgła, mocne opady deszczu albo śniegu, zadymienie i tym podobne) i w trakcie holowania. Włączanie świateł jest obligatoryjne również w trakcie ruchu pojazdu w dzień, jeśli nie jest on zaopatrzony w światła do jazdy dziennej. Regulaminy wymagają aby światła mijania oświetlały tylko wybrany region przed samochodem a na wprost przed samochodem oświetlany region powinien tworzyć z jezdnią kąt 0,1%. Światła są asymetryczne: konstrukcja soczewek i reflektorów tych świateł skutkuje, iż snop światła skierowany jest bardziej ku poboczu Drogi, co zapobiega oślepianiu kierowców pojazdów nadjeżdżających z przeciwka.W latach 90. XX wieku wprowadzono w Polsce - wzorem państw skandynawskich, gdzie uczyniono to znacząco przedtem - wymóg stosowania tych świateł również w dzień i w uwarunkowaniach normalnej przejrzystości powietrza w momencie od 1 października do ostatniego dnia lutego. Odpowiednio z nowelizacją Kodeksu Drogowego, od 17 kwietnia 2007 wymóg ten rozciągnięto na cały rok, nie mniej jednak za dnia w zastępstwie świateł mijania dopuszcza się wykorzystywanie szczególnych świateł do jazdy dziennej, o ile są zainstalowane. Polska była pod tym względem prekursorem pośród państw położonych poza Skandynawią.aktualnie (2007) nakazu całodobowej jazdy z włączonymi światłami mijania (albo światłami do jazdy dziennej) poprzez cały rok wymaga się również w następujących państwach Europy: Austria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Macedonia Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry i Włochy, w pozostałych państwach nie ma obowiązku włączania świateł mijani
Definicja Skrzynia Rozdzielcza:
Co to jest rozdzielcza - system wykorzystywany do przekazywania mocy z silnika do dwóch (albo więcej) osi napędowych, użytkowany w samochodach terenowych i innych samochodach z napędem na wszystkie koła. W światła mijania.
Definicja Światła Do Jazdy Dziennej:
Co to jest dziennej – rodzaj oświetlenia samochodowego, przeznaczonego - jak wskazuje nazwa - do jazdy pośrodku dnia w państwach, gdzie taki wymóg został wprowadzony, a więc aktualnie niemal w całej Europie światła mijania.
Definicja Silnik O Przeciwległych Cylindrach (Bokser):
Co to jest przeciwległych cylindrach (bokser) to jest silnik spalinowy wielocylindrowy o parzystej liczbie tłoków, gdzie cylindry usytuowane są na wspólnej osi. Silniki takie mogą być przeciwbieżne, gdy każdy z światła mijania.
Definicja Stabilizator Poprzeczny:
Co to jest poprzeczny - to jest elastyczny obiekt zawieszenia, którego zadaniem jest przeciwdziałanie przechyłom poprzecznym pojazdu w okresie jazdy po łuku. Zasada działania jest prosta. Można przyjąć, iż światła mijania.

Czym jest Światła mijania znaczenie w Słownik motoryzacja S .

  • Dodano:
  • Autor: