Definicja SUCTION DIESEL INJECTION (SDI). Czym jest wolnossącego silnika ZS opracowanego i.
suction diesel injection co to jest

Czy przydatne?

Definicja Suction Diesel Injection (SDI)

Co znaczy SUCTION DIESEL INJECTION (SDI): Suction Diesel Injection (SDI) jest konstrukcją wolnossącego silnika ZS opracowanego i produkowanego poprzez Volkswagen Group. Jest jednostką napędową dla pewnych samochodów, vanów i łodzi. Produkuje się silniki o pojemności skokowej 1.7 do 2.5 litra i o różnych parametrach, zależnie od wykorzystania. Silniki SDI są stosowane tam gdzie niezawodność i oszczędność paliwa stoją na pierwszym miejscu. Jako, iż brakuje im jakiejkolwiek formy doładowania, ich moc jest mała w porównaniu do silników turbodoładowanych o podobnej pojemności skokowej. Np., silnik 2.0 SDI montowany w samochodzie Volkswagen Golf V ma max. moc na poziomie 75 KM; gdzie silnik turbodoładowany TDI o tej samej pojemności skokowej osiąga 140 lub 170 KM, zależnie od specyfikacji. Należy nadmienić, iż osiągi przy niskich obrotach silnika i przy starcie z postoju są regularnie wyższe od silników doładowanych, gdyż są one pozbawione problemu tak zwany turbodziury
Definicja Silnik O Przeciwległych Cylindrach (Bokser):
Co to jest przeciwległych cylindrach (bokser) to jest silnik spalinowy wielocylindrowy o parzystej liczbie tłoków, gdzie cylindry usytuowane są na wspólnej osi. Silniki takie mogą być przeciwbieżne, gdy każdy z suction diesel injection (sdi).
Definicja Samochodowa Lampa Ksenonowa, Ksenon, Biksenon:
Co to jest ksenonowa, ksenon, biksenon - kolokwialna nazwa mechanizmu oświetlenia stosowanego w samochodach, spełniającego rolę świateł mijania albo świateł mijania i drogowych równolegle. To jest odmiana lampy suction diesel injection (sdi).
Definicja Światła Drogowe:
Co to jest zwane również czasem szosowymi lub długimi) - typ oświetlenia samochodowego poświęcony do oświetlania Drogi przed pojazdem. W przeciwieństwie od świateł mijania, światła drogowe są symetryczne, tzn suction diesel injection (sdi).
Definicja Szpera:
Co to jest kolokwialnie, z niem. Sperrdifferenzial) - system różnicowy o powiększonym tarciu wewnętrznym, umożliwiający równiejsze przekazywanie mocy na oba koła albo osie. Systemy dzielimy na: - działające na suction diesel injection (sdi).

Czym jest Suction Diesel Injection (SDI znaczenie w Słownik motoryzacja S .

  • Dodano:
  • Autor: