Definicja SKRZYNIA ROZDZIELCZA. Czym jest przekazywania mocy z silnika do dwóch (albo więcej) osi.
skrzynia rozdzielcza co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rozdzielcza Skrzynia

Co znaczy SKRZYNIA ROZDZIELCZA: Skrzynia rozdzielcza - system wykorzystywany do przekazywania mocy z silnika do dwóch (albo więcej) osi napędowych, użytkowany w samochodach terenowych i innych samochodach z napędem na wszystkie koła. W razie samochodów terenowych skrzynia ta niemal zawsze pełni również rolę dodatkowej skrzyni biegów udostępniającej dodatkowy zbiór przełożeń do jazdy terenowej - z mniejszą prędkością lecz większym momentem obrotowym na kołach, taki sytuacja to skrzynia rozdzielczo-redukcyjna, kolokwialnie zwana również reduktorem. Wejście skrzyni rozdzielczej połączone jest z wyjściem zwykłej skrzyni biegów, obydwie skrzynie zwykle są do siebie bezpośrednio przymocowane (a nawet zintegrowane w jednej obudowie), lecz mogą także być zupełnie oddzielne - połączone są wtedy krótkim wałem napędowym.W samochodach terenowych skrzynia rozdzielcza zwykle zaopatrzona jest w dźwignię pozwalającą na kierowcy wybór między napędem na jedną oś (typowo tylną) a napędem na obie osie, ta sama dźwignia może także służyć do włączania/wyłączania przełożeń terenowych. Istnieją również skrzynie realizujące stały napęd na obie osie, by możliwe było korzystanie z takiego napędu na drogach utwardzonych skrzynia taka musi posiadać centralny (międzyosiowy) system różnicowy, w samochodach terenowych takie skrzynie umożliwiają włączenie/wyłączenie blokady swojego systemu różnicowego
Definicja System Recyrkulacji Spalin EGR:
Co to jest recyrkulacji spalin (EGR – od z angielskiego: Exhaust Gas Recirculation) – jeden z kilku użytkowanych mechanizmów pomniejszenia zanieczyszczeń w spalinach użytkowany w nowoczesnych pojazdach z skrzynia rozdzielcza.
Definicja Sprzęgło Wiskotyczne:
Co to jest wiskotyczne - typ sprzęgła umożliwiającego płynną regulację rozdziału momentu obrotowego - od rozłączenia do niemal sztywnego połączenia. Przeniesienie momentu obrotowego między dwoma obracającymi skrzynia rozdzielcza.
Definicja Silnik Widlasty (Silnik Typu V):
Co to jest silnik typu V) to jest silnik spalinowy wielocylindrowy rzędowy, gdzie cylindry umieszczone są w dwóch rzędach usytuowanych względem siebie pod pewnym kątem na przykład 90 st.. Oba rzędy cylindrów skrzynia rozdzielcza.
Definicja Stabilizator Poprzeczny:
Co to jest poprzeczny - to jest elastyczny obiekt zawieszenia, którego zadaniem jest przeciwdziałanie przechyłom poprzecznym pojazdu w okresie jazdy po łuku. Zasada działania jest prosta. Można przyjąć, iż skrzynia rozdzielcza.

Czym jest Skrzynia rozdzielcza znaczenie w Słownik motoryzacja S .

  • Dodano:
  • Autor: