Definicja SILNIK O PRZECIWLEGŁYCH CYLINDRACH (BOKSER). Czym jest spalinowy wielocylindrowy o.
silnik przeciwległych co to jest

Czy przydatne?

Definicja Silnik o przeciwległych cylindrach (bokser)

Co znaczy SILNIK O PRZECIWLEGŁYCH CYLINDRACH (BOKSER): Silnik o przeciwległych cylindrach (bokser) to jest silnik spalinowy wielocylindrowy o parzystej liczbie tłoków, gdzie cylindry usytuowane są na wspólnej osi. Silniki takie mogą być przeciwbieżne, gdy każdy z tłoków ma własną komorę spalania lub współbieżne ze wspólną albo rozdzielną komorą spalania. Układ ten zapewnia niższy niż w konwencjonalnych silnikach poziom hałasu i wibracji i niższy spadek mocy. Wszystko to przez wzgląd na procesem znoszenia się sił działających na tłoki. Konstrukcja takiego silnika jest jednak dość skomplikowana, na skutek duplikacji nie wszystkich układów np rozrządu (podobnie jak w układach V), poprzez co jest droga i w miarę rzadko użytkowana.Silniki tego typu znane także pod nazwą "silnik bokser" tradycyjnie użytkowane są w motocyklach spółki BMW, czy samochodach spółek Subaru, Porsche, i starszych modelach Alfa Romeo
Definicja Silnik Krokowy:
Co to jest odmiennie silnik skokowy) – silnik elektryczny, gdzie impulsowe zasilanie prądem elektrycznym skutkuje, iż jego wirnik nie obraca się ruchem ciągłym, ale wykonuje za każdym wspólnie ruch obrotowy o silnik o przeciwległych cylindrach (bokser).
Definicja Sygnał Dźwiękowy (Także - Klakson):
Co to jest również - klakson) - obiekt obowiązkowego wyposażenia pojazdu, wykorzystywany do ostrzegania innych użytkowników dróg. Niegdyś instalowany w formie niewielkiej trąbki (albo rogu) z pompką w formie silnik o przeciwległych cylindrach (bokser).
Definicja Skrzynia Biegów:
Co to jest system wykorzystywany do przekazywania mocy wytwarzanej poprzez silnik, służącej do napędu maszyny roboczej albo pojazdu. Biegiem w skrzyni biegów tytułujemy realizowanie konkretnego przełożenia silnik o przeciwległych cylindrach (bokser).
Definicja Stabilizator Poprzeczny:
Co to jest poprzeczny - to jest elastyczny obiekt zawieszenia, którego zadaniem jest przeciwdziałanie przechyłom poprzecznym pojazdu w okresie jazdy po łuku. Zasada działania jest prosta. Można przyjąć, iż silnik o przeciwległych cylindrach (bokser).

Czym jest Silnik o przeciwległych znaczenie w Słownik motoryzacja S .

  • Dodano:
  • Autor: