Definicja SILNIK O PRZECIWLEGŁYCH CYLINDRACH (BOKSER). Czym jest spalinowy wielocylindrowy o.
silnik przeciwległych co to jest

Czy przydatne?

Definicja Silnik o przeciwległych cylindrach (bokser)

Co znaczy SILNIK O PRZECIWLEGŁYCH CYLINDRACH (BOKSER): Silnik o przeciwległych cylindrach (bokser) to jest silnik spalinowy wielocylindrowy o parzystej liczbie tłoków, gdzie cylindry usytuowane są na wspólnej osi. Silniki takie mogą być przeciwbieżne, gdy każdy z tłoków ma własną komorę spalania lub współbieżne ze wspólną albo rozdzielną komorą spalania. Układ ten zapewnia niższy niż w konwencjonalnych silnikach poziom hałasu i wibracji i niższy spadek mocy. Wszystko to przez wzgląd na procesem znoszenia się sił działających na tłoki. Konstrukcja takiego silnika jest jednak dość skomplikowana, na skutek duplikacji nie wszystkich układów np rozrządu (podobnie jak w układach V), poprzez co jest droga i w miarę rzadko użytkowana.Silniki tego typu znane także pod nazwą "silnik bokser" tradycyjnie użytkowane są w motocyklach spółki BMW, czy samochodach spółek Subaru, Porsche, i starszych modelach Alfa Romeo
Definicja Suction Diesel Injection (SDI):
Co to jest Injection (SDI) jest konstrukcją wolnossącego silnika ZS opracowanego i produkowanego poprzez Volkswagen Group. Jest jednostką napędową dla pewnych samochodów, vanów i łodzi. Produkuje się silniki o silnik o przeciwległych cylindrach (bokser).
Definicja Silnik Dolnozaworowy:
Co to jest dolnozaworowy - (w skrócie SV - z angielskiego: side valve), nazywany również bocznozaworowym, silnik tłokowy, gdzie wałek rozrządu umieszczony jest poniżej bloku silnika (przeważnie w skrzyni silnik o przeciwległych cylindrach (bokser).
Definicja Szperacz:
Co to jest lampy elektrycznej, reflektora instalowanego niekiedy w samochodach terenowych (również w samochodach pożarniczych, ratowniczych, wojskowych albo policyjnych), którego konstrukcja pozwala na silnik o przeciwległych cylindrach (bokser).
Definicja Skrzynia Biegów:
Co to jest system wykorzystywany do przekazywania mocy wytwarzanej poprzez silnik, służącej do napędu maszyny roboczej albo pojazdu. Biegiem w skrzyni biegów tytułujemy realizowanie konkretnego przełożenia silnik o przeciwległych cylindrach (bokser).

Czym jest Silnik o przeciwległych znaczenie w Słownik motoryzacja S .

  • Dodano:
  • Autor: