Definicja RESOR PÓŁELIPTYCZNY. Czym jest który jest umieszczony równolegle do podłużnej osi pojazdu.
resor półeliptyczny co to jest

Czy przydatne?

Definicja Półeliptyczny Resor

Co znaczy RESOR PÓŁELIPTYCZNY: Resor półeliptyczny to jest przeważnie użytkowany resor, który jest umieszczony równolegle do podłużnej osi pojazdu i umocowany przegubowo obydwoma końcami do ramy albo nadwozia, a również podparty w środku osią nośną albo pochwą mostu napędowego. Ten typ resoru jest powszechnie użytkowany w zawieszeniach zależnych
Definicja Resor Piórowy:
Co to jest obiekt resorujący, który przeważnie ma postać sprężyny wielopłytkowej utworzonej z płaskowników stalowych, zwanych piórami. Pióra resoru wykonuje się ze stali sprężynowej i poddaje się obróbce resor półeliptyczny.
Definicja Rozrusznik:
Co to jest urządzenie do uruchamiania silnika spalinowego. Przeważnie użytkowanymi są rozruszniki elektryczne, aczkolwiek spotyka się także pneumatyczne, jak i małe silniki spalinowe. Rozrusznik elektryczny to resor półeliptyczny.
Definicja Rozrząd Knighta:
Co to jest to mechanizm rozrządu w czterosuwowym silniku spalinowym użytkowanym chętnie w konstrukcjach lotniczych (i nie tylko) lat 30 i 40 XX wieku. Opis:W rozrządzie klasycznym silnika czterosuwowego zarówno resor półeliptyczny.
Definicja Rama Pojazdu:
Co to jest obiekt konstrukcyjny będący fundamentalnym elementem nośnym pojazdu o konstrukcji ramowej. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej sztywności. W razie samochodów, do ramy montuje się dzięki resor półeliptyczny.

Czym jest Resor półeliptyczny znaczenie w Słownik motoryzacja R .

  • Dodano:
  • Autor: