Definicja PASEK ZĘBATY. Czym jest ukształtowane na wewnętrznej powierzchni pasa i odpowiednie zęby.
pasek zębaty co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zębaty Pasek

Co znaczy PASEK ZĘBATY: Pasek zębaty to obiekt przekładni pasowej. Zęby ukształtowane na wewnętrznej powierzchni pasa i odpowiednie zęby koła pasowego umożliwiają pracę przekładni bez poślizgu.Ten rodzaj przekładni pasowej użytkowany jest w urządzeniach, gdzie niedopuszczalny jest poślizg, np. w układach rozrządu silników spalinowych. foto: L-Cain - wikipedia CC SA
Definicja Przekładnia Kierownicza:
Co to jest kierownicza służy do zapewnienia odpowiedniego przełożenia kinematycznego i dynamicznego i odpowiedniej charakterystyki sprawności systemu kierowniczego. Przekładnia ta musi odznaczać się pasek zębaty.
Definicja Pierścienie Tłokowe:
Co to jest – przedmioty uszczelniające oddzielające komorę spalania silnika spalinowego tłokowego od skrzyni korbowej i zgarniające nadmiar oleju ze ścianek cylindra. Wykonane są z żeliwa ciągliwego albo pasek zębaty.
Definicja Przepustnica:
Co to jest obiekt układu zasilania silników spalinowych, parowych i urządzeń pneumatycznych wykorzystywany do regulacji dopływu czynnika roboczego do urządzenia. Jest elementem gaźnika, a w silnikach z pasek zębaty.
Definicja Prawo Transportowe:
Co to jest dział prawa obejmujący regulaminy regulujące sferę przemieszczania się osób i przewożenia rzeczy z jednego miejsca w przestrzeni w drugie. Postęp historyczny:Najstarszy opis umowy przewozu znajduje pasek zębaty.

Czym jest Pasek zębaty znaczenie w Słownik motoryzacja P .

  • Dodano:
  • Autor: