Definicja OHV. Czym jest głowicy) - to jest powszechnie w świecie stosowane oznaczenie rodzaju.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Ohv

Co znaczy OHV: OHV (Over Head Valve) (z angielskiego:: dosł: zawór w głowicy) - to jest powszechnie w świecie stosowane oznaczenie rodzaju rozrządu silników tłokowych, gdzie wałek rozrządu umieszczony w bloku silnika, steruje zaworami znajdującymi się w głowicy przez popychacze. To jest rozrząd górnozaworowy (tak zwany "zawory wiszące"). Dla ustalenia rozrządu dolnozaworowego (zawory w kadłubie, "stojące") nie stosuje się powszechnie anglojęzycznego skrótu
Definicja On-Board Diagnostics Lub OBD:
Co to jest Diagnostics albo OBD w motoryzacji termin odnoszący się do umiejętności samodiagnostyki pojazdów. Daje sposobność dostępu do danych dotyczących stanu poszczególnych układów pojazdu. Pozwala na ohv.
Definicja Opór Toczenia:
Co to jest siła oporu występująca w trakcie toczenia się ciała i przeciwdziałająca się toczeniu. Przykładami oporu toczenia jest opór w trakcie toczenia kół pojazdów po nawierzchnią Drogi, kulek, wałków łożysk ohv.
Definicja OHC:
Co to jest Camshaft) (z angielskiego:: dosł: powyżej głowicą wałek) - rodzaj układu rozrządu silnika, gdzie wałek rozrządu znajduje się w głowicy. Napędzany jest on zazwyczaj dzięki zębatego, elastycznego paska ohv.

Czym jest OHV znaczenie w Słownik motoryzacja O .

  • Dodano:
  • Autor: