Definicja MIESZANKA PALIWOWO-POWIETRZNA. Czym jest z powietrzem, stanowiąca czynnik termodynamiczny.
mieszanka paliwowo powietrzna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Powietrzna Paliwowo Mieszanka

Co znaczy MIESZANKA PALIWOWO-POWIETRZNA: Mieszanka paliwowo-powietrzna to jest mieszanina par paliwa z powietrzem, stanowiąca czynnik termodynamiczny podlegający sprężaniu, spalaniu i rozprężaniu w cylindrze silnika spalinowego tłokowego. Dzięki tym przemianom czynnika możliwa jest produkcja energii mechanicznej w silniku spalinowym tłokowym. Zadania urządzenia do przygotowywania mieszanki: - doprowadzenie w odpowiedniej ilości benzyny albo innego paliwa do przepływającego strumienia powietrza zasysanego poprzez silnik spalinowy tłokowy, - zapewnienie całkowitego odparowania kropel paliwa w celu uzyskania jednorodnej mieszaniny gazowej o odpowiednim relacji ilości atomów tlenu i atomów węglowodorów podlegających spaleniu.Mieszanka powinna mieć odpowiedni skład chemiczny, pozwalający na spalanie stechiometryczne i całkowite i zupełne węglowodorowych składników paliwa. Dlatego uzyskuje się najmniejsze stężenia toksycznych składników spalin i wysoką skuteczność działania katalizatorów spalin. Szczególnie ważny tu jest współczynnik nadmiaru powietrza, którego wartość powinna być możliwie bliska jedności.Jeszcze do niedawna fundamentalnym urządzeniem do przygotowywania mieszanki paliwowo-powietrznej był gaźnik. Błyskawiczny postęp elektroniki doprowadził do powszechnego stosowania elektronicznych układów wtryskowych, znacząco precyzyjniejszych od gaźników. Wysoka precyzja w dawkowaniu paliwa była szczególnie ważna w układach z katalizatorami. Aktualnie, dzięki rozwojowi technologicznemu, elektroniczne układu wtryskowe są również bardziej niezawodne i tańsze od gaźników.Mieszanka paliwowo-powietrzna powstaje w kolektorze dolotowym (wtrysk pośredni) bądź wewnątrz cylindra (wtrysk bezpośredni). Wtrysk pośredni może być jednopunktowy (przy użyciu jednego wtryskiwacza, na wlocie do kolektora ssącego, przed rozgałęzieniem kolektora na poszczególne cylindry) albo wielopunktowy (w rozgałęzieniach kolektora, przed zaworami ssącymi poszczególnych cylindrów).jeżeli paliwem dla silnika spalinowego jest gaz sprężony (CNG) albo skroplony (LPG), to przygotowanie odpowiedniej mieszanki może być łatwiejsze, gdyż parowanie takich paliw, mieszanie par paliwa z powietrzem i uzyskanie jednorodnej mieszaniny składników gazowych jest znacząco łatwiejsze i szybsze, niż w razie paliw ciekłych. Mniej dokładne może być z kolei dozowanie paliwa w formie gazowej, jednak współczesna metoda radzi sobie coraz lepiej i z takimi zagadnieniami
Definicja Mechanizm Różnicowy:
Co to jest przekładnia różnicowa), kolokwialnie dyferencjał (od słowa dyferencja - dawn. różnica) – przekładnia mechaniczna zębata, wynaleziona poprzez Carla Friedricha Benza, użytkowana w układzie napędowym mieszanka paliwowo-powietrzna.
Definicja Magnetyzer:
Co to jest aktywator magnetyczny – kontrowersyjne urządzenie mające wg producentów, dystrybutorów i entuzjastów zapewnić lepsze spalanie paliwa, a tym samym przyrost mocy silnika samochodowego, pomniejszenie mieszanka paliwowo-powietrzna.
Definicja Miska Olejowa:
Co to jest pojemnik na olej smarujący silnik, umieszczony poniżej wału korbowego. Do lat 70. XX wieku wykorbienia wału zanurzały się w oleju, dzięki czemu część smarowania odbywała się rozbryzgowo. Aktualnie mieszanka paliwowo-powietrzna.
Definicja Masa Własna:
Co to jest Masa swoja - wg kodeksu drogowego to jest masa pojazdu z jego normalnym wyposażeniem, paliwem, olejem, smarami i cieczami w ilościach nominalnych, bez prowadzącego mieszanka paliwowo-powietrzna.

Czym jest Mieszanka paliwowo-powietrzna znaczenie w Słownik motoryzacja M .

  • Dodano:
  • Autor: