Definicja BLOK SILNIKA. Czym jest silnika spalinowego. Budowa:Blok silnika jest fundamentem dla.
blok silnika co to jest

Czy przydatne?

Definicja Silnika Blok

Co znaczy BLOK SILNIKA: Blok silnika – kluczowy obiekt konstrukcyjny tłokowego silnika spalinowego. Budowa:Blok silnika jest fundamentem dla tulei cylindra, które mogą być wytoczone w korpusie bloku, albo wstawiane w formie oddzielnego elementu. Te pierwsze są łatwiejsze do wykonania, ale wymagają lepszego materiału do odlewu całego bloku, wstawiane zaś dają sposobność użycia tańszego materiału do wykonania reszty bloku. Wstawiane tuleje cylindrowe upraszczają naprawę silnika. Pomijając tulei cylindrowych, blok jest zwykle dwuczęściowy, z racji na konieczność zamontowania w nim układu tłokowo-korbowego. Z jednej strony montuje się głowicę silnika, z drugiej miskę olejową. Blok posiada także uchwyty do zamontowania całej jednostki w komorze silnika.W bloku znajdują się kanały przepływu cieczy chłodzącej (silniki chłodzone cieczą), kanały doprowadzające olej do głowicy i odprowadzające go z powrotem do miski olejowej. Kształt bloku uwarunkowany jest układem cylindrów.foto: Howcheng - wikipedia CC SA
Definicja Belka Skrętna:
Co to jest rodzaj zawieszenia kół nienapędzanej osi tylnej. Użytkowana w małych, niedrogich samochodach z uwagi na prostotę konstrukcji i niską cenę. Umożliwia także zabudowę głębokiego bagażnika z uwagi na blok silnika.
Definicja Bezpiecznik Elektryczny:
Co to jest elektryczny to w potocznym znaczeniu każde zabezpieczenie elektryczne instalacji elektrycznej i odbiorników elektrycznych przed ich uszkodzeniem na skutek wystąpienia nadmiernego natężenia prądu blok silnika.

Czym jest Blok silnika znaczenie w Słownik motoryzacja B .

  • Dodano:
  • Autor: