Definicja węglowodany. Co oznacza szeroko rozpowszechnionych w przyrodzie o ogólnym wzorze.
węglowodany co to jest

Czy przydatne?

Definicja węglowodany

Co to jest WĘGLOWODANY: węglowodany
ekipa związków chemicznych (organicznych) szeroko rozpowszechnionych w przyrodzie o ogólnym wzorze chemicznym Cx(H2O)y. Powstają w zielonych roślinach w procesie fotosyntezy, gdzie ważną rolę odgrywa chlorofil (zielony barwnik roślin). Następuje chemiczne wiązanie dwutlenku węgla i wody pod wpływem energii słonecznej: 6CO2 + 6H2O + h\nu (fotosynteza w roślinach) (CH2O)6 + 6O2. Węglowodany podzielone są na trzy ekipy: monosacharydy (cukry łatwe), oligosacharydy (kilkocukry) i polisacharydy (wielocukry)

Definicja Wyrób:
Co to jest towar wytwór stanowiący końcowy rezultat procesu technologicznego, na przykład chleb otrzymany z przygotowanego ciasta, poddanego termicznej obróbce węglowodany co znaczy.
Definicja Węglowodory Nienasycone:
Co to jest nienasycone węglowodory, które mają w cząsteczce jedno wiązanie podwójne pomiędzy atomami węgla. Ogólny wzór przyjmuje postać CnH2n. Węglowodory nienasycone mają w nazwie końcówkę -en (propen, buten węglowodany krzyżówka.
Definicja Wymrażanie:
Co to jest wymrażanie mechanizm oddzielenia od ścieków zanieczyszczeń, opierający na zamrożeniu wody (etap stała - lód) i wydzieleniu zanieczyszczeń w formie ciekłej węglowodany co to jest.
Definicja Wiatrował, Wywrot:
Co to jest wiatrował, wywrot drzewo wywrócone z korzeniami poprzez mocny wiatr, gdzie zazwyczaj pień drzewa pozostaje nieuszkodzony węglowodany słownik.

Czym jest Węglowodany znaczenie w Słownik fizyka W .

  • Dodano:
  • Autor: