Definicja napięcie powierzchniowe. Co oznacza cząsteczkę znajdującą się na powierzchni cieczy i.
powierzchniowe napięcie co to jest

Czy przydatne?

Definicja Napięcie Powierzchniowe

Co to jest NAPIĘCIE POWIERZCHNIOWE: napięcie powierzchniowe
siła wypadkowa działająca na cząsteczkę znajdującą się na powierzchni cieczy i zwrócona do wnętrza cieczy. Napięcie powierzchniowe powiązane jest z istnieniem międzycząsteczkowych sił przyciągania i równe jest sile przypadającej na jednostkę obwodu ograniczającego powierzchnię cieczy, o kierunku prostopadłym do powierzchni cieczy. Nazwa ta ustala zdarzenie i wielkości fizyczne charakteryzujące ciecz

Definicja Narośl:
Co to jest narośl, guz zgrubienie albo uwypuklenie występujące na powierzchni ciała lub narządu organizmu żywego, mające regularnie podłoże chorobowe napięcie powierzchniowe.
Definicja Nadtlenek Wodoru:
Co to jest związek chemiczny o wzorze H2O2. Bezbarwna, syropowata ciecz, podgrzana rozkłada się, wydzielając tlen. 3% roztwór wodny nadtlenku wodoru nosi nazwę wody utlenionej, którą stosuje się do dezynfekcji napięcie powierzchniowe.
Definicja Nefron:
Co to jest fundamentalny obiekt strukturalny i funkcjonalny nerki. W nerce człowieka znajduje się około 1 miliona nefronów. W skład nefronu wchodzą ciałko nerkowe Malpighiego i kanalik nerkowy, gdzie odznacza napięcie powierzchniowe.
Definicja Neutralizacja:
Co to jest mechanizm zobojętnienia odpadów do odczynu obojętnego (pH w granicach 6.5-8.5). Przy niskim albo wysokim pH giną mikroorganizmy i ustają mechanizmy rozkładu substancji organicznych (na przykład napięcie powierzchniowe.

Czym jest Powierzchniowe Napięcie znaczenie w Słownik fizyka N .

  • Dodano:
  • Autor: