Definicja kwasy tłuszczowe. Co oznacza nCOOH stanowiące kluczowy (w okolicy glicerolu) składnik.
tłuszczowe kwasy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Kwasy Tłuszczowe

Co to jest KWASY TŁUSZCZOWE: kwasy tłuszczowe
węglowodory o wzorze sumarycznym CH3(CH2)nCOOH stanowiące kluczowy (w okolicy glicerolu) składnik budulcowy tłuszczów. Występują w formie nasyconej (gdy atomy węgla w łańcuchu połączone są wiązaniami pojedynczymi) i nienasyconej (gdy w łańcuchu występuje jedno albo więcej wiązań podwójnych)

Definicja Kriobiologia:
Co to jest biologii zajmujący się zachowaniem komórek i tkanek w niskich temperaturach (do -79°C, -196°C, -269°C), gdzie następuje zwolnienie mechanizmów życiowych. Bada wpływ chłodu na fizjologię, budowę kwasy tłuszczowe.
Definicja Koewolucja:
Co to jest mechanizm ewolucyjny opierający na wzajemnym dopasowaniu się różnych gatunków, na przykład dopasowanie się wzajemne roślin i roślinożerców albo żywicieli i pasożytów. Roślina, wytwarzając sporo kwasy tłuszczowe.
Definicja Koksowanie Węgla:
Co to jest koksowanie węgla mechanizm technologiczny opierający na ogrzewaniu węgla bez dostępu powietrza w temp. 900-1100°C w celu oddzielenia składników ciekłych i gazowych i koksu kwasy tłuszczowe.
Definicja Krwinki:
Co to jest krwinki, ciałka krwi komórki krwi ssaków. Odznacza się krwinki czerwone (erytrocyty) i krwinki białe (leukocyty kwasy tłuszczowe.

Czym jest Tłuszczowe Kwasy znaczenie w Słownik fizyka K .

  • Dodano:
  • Autor: