Definicja jonosfera. Co oznacza zjonizowana, rozciągająca się od 60 do 800 km. Dominują w niej.
jonosfera co to jest

Czy przydatne?

Definicja Jonosfera

Co to jest JONOSFERA: jonosfera
górna warstwa atmosfery ziemskiej silnie zjonizowana, rozciągająca się od 60 do 800 km. Dominują w niej swobodne elektrony i jony, które powstają w rezultacie absorpcji promieniowania ultrafioletowego (słonecznego) i kosmicznego poprzez atomy i cząstki

Definicja Jad Kiełbasiany, Botulina:
Co to jest botulina bakteryjna toksyna produkowana poprzez laseczkę jadu kiełbasianego (Clostridium batulinum) i nielicznych innych przedstawicieli tego rodzaju. Do jej wytwarzania dochodzi raczej w glebie i jonosfera.
Definicja Jezioro Słodkowodne:
Co to jest jezioro słodkowodne jezioro, gdzie stężenie rozpuszczonych substancji mineralnych w wodzie nie przekracza 1 g/l (0.1 jonosfera.
Definicja Jogurt:
Co to jest napój mleczny otrzymywany z gotowanego albo pasteryzowanego mleka krowiego, poddanego fermentacji (w temp. 40-45°C poprzez moment 10-12 godz.) po zaszczepieniu zakwasem zawierającym ciepłolubne jonosfera.
Definicja Jezioro:
Co to jest ekosystem o naturalnym obniżeniu terenu wypełnionym wodą, nie posiadający połączenia z morzem. Z racji na zawartość składników mineralnych jeziora dzieli się na: eutroficzne (spora liczba składników jonosfera.

Czym jest Jonosfera znaczenie w Słownik fizyka J .

  • Dodano:
  • Autor: