Definicja jamochłony. Co oznacza z jamy chłonąco-trawiącej, otoczonej ścianą ciała, złożonego z.
jamochłony co to jest

Czy przydatne?

Definicja Jamochłony

Co to jest JAMOCHŁONY: jamochłony
ekipa wodnych zwierząt bezkręgowych zbudowanych z jamy chłonąco-trawiącej, otoczonej ścianą ciała, złożonego z dwóch warstw komórek: ektodermy i endodermy. Należą do nich: stułbiopławy, krążkopławy i koralowce. Rozmnażają się płciowo i bezpłciowo poprzez pączkowanie. Do jamochłonów należy około 9 tys. żyjących gatunków zwierząt

Definicja Juwenalizacja Lasu:
Co to jest jedna z form degeneracji lasów, tak zwany odmłodzenie, polegająca na stałym obniżaniu wieku drzewostanu. W lasach gospodarczo służących wiek zbiorowiska leśnego wyznacza wiek rębności gatunku jamochłony.
Definicja Jaryzacja:
Co to jest wernalizacja mechanizm biochemiczny opierający na pobudzaniu kwitnienia roślin pod wpływem niskich temperatur. Jaryzacja występuje w uwarunkowaniach naturalnych u wszystkich gatunków roślin jamochłony.
Definicja Jon:
Co to jest zespół atomów obdarzony ładunkiem elektrycznym. Atom posiadający nadmiar jednego albo więcej ładunków elektrycznych nazywa się anionem, a jeżeli wykazuje niedobór jednego albo więcej elektronów jamochłony.
Definicja Jodowodór:
Co to jest jodowodór związek chemiczny jodu z wodorem o wzorze chemicznym HJ. To jest bezbarwny gaz o duszącej woni jamochłony.

Czym jest Jamochłony znaczenie w Słownik fizyka J .

  • Dodano:
  • Autor: