Definicja jajorodność. Co oznacza embrionalnym poza organizmem samicy, wewnątrz jaja otoczonego.
jajorodność co to jest

Czy przydatne?

Definicja jajorodność

Co to jest JAJORODNOŚĆ: jajorodność
forma rozrodu zwierząt polegająca na rozwoju embrionalnym poza organizmem samicy, wewnątrz jaja otoczonego błonami jajowymi albo skorupą. Jaja zwierząt jajorodnych zawierają konieczne substancje odżywcze dla rozwoju zarodka. Jajorodność występuje powszechnie pośród zwierząt niezależnie od ssaków, jest to w większości bezkręgowców, płazów, większości gadów, ptaków i stekowców z rodz.: dziobakowate (1 gatunek) i kolczatkowate (3 gatunki)

Definicja Jednopłciowe:
Co to jest jednopłciowe ustalenie roślin albo zwierząt, które zawierają tylko jeden z organów rozmnażania płciowego, na przykład pręciki lub słupki w kwiatach roślin jajorodność co to jest.
Definicja Jajo:
Co to jest jajo, komórka jajowa kobieca komórka rozrodcza organizmów wielokomórkowych, która na przykład u gadów i ptaków zawiera także żółtko (materiał odżywczy) i białko, otoczone silną błoną albo skorupką jajorodność definicja.
Definicja Jądra:
Co to jest jądra, gonady męskie męskie gruczoły rozrodcze wytwarzające plemniki jajorodność co znaczy.
Definicja Jezioro Słodkowodne:
Co to jest jezioro słodkowodne jezioro, gdzie stężenie rozpuszczonych substancji mineralnych w wodzie nie przekracza 1 g/l (0.1 jajorodność słownik.

Czym jest Jajorodność znaczenie w Słownik fizyka J .

  • Dodano:
  • Autor: