Definicja jajorodność. Co oznacza embrionalnym poza organizmem samicy, wewnątrz jaja otoczonego.
jajorodność co to jest

Czy przydatne?

Definicja Jajorodność

Co to jest JAJORODNOŚĆ: jajorodność
forma rozrodu zwierząt polegająca na rozwoju embrionalnym poza organizmem samicy, wewnątrz jaja otoczonego błonami jajowymi albo skorupą. Jaja zwierząt jajorodnych zawierają konieczne substancje odżywcze dla rozwoju zarodka. Jajorodność występuje powszechnie pośród zwierząt niezależnie od ssaków, jest to w większości bezkręgowców, płazów, większości gadów, ptaków i stekowców z rodz.: dziobakowate (1 gatunek) i kolczatkowate (3 gatunki)

Definicja Jogurt:
Co to jest napój mleczny otrzymywany z gotowanego albo pasteryzowanego mleka krowiego, poddanego fermentacji (w temp. 40-45°C poprzez moment 10-12 godz.) po zaszczepieniu zakwasem zawierającym ciepłolubne jajorodność.
Definicja Jednoliścienne:
Co to jest jednoliścienne klasa roślin okrytonasiennych mających nasiona z jednym liścieniem w zarodku. Liście bezogonkowe obejmujące nasadą łodygę, mechanizm korzeniowy wiązkowy, na przykład trawa, palma jajorodność.
Definicja Jonosfera:
Co to jest warstwa atmosfery ziemskiej silnie zjonizowana, rozciągająca się od 60 do 800 km. Dominują w niej swobodne elektrony i jony, które powstają w rezultacie absorpcji promieniowania ultrafioletowego jajorodność.
Definicja Jezioro:
Co to jest ekosystem o naturalnym obniżeniu terenu wypełnionym wodą, nie posiadający połączenia z morzem. Z racji na zawartość składników mineralnych jeziora dzieli się na: eutroficzne (spora liczba składników jajorodność.

Czym jest Jajorodność znaczenie w Słownik fizyka J .

  • Dodano:
  • Autor: