Definicja jad kiełbasiany, botulina. Co oznacza poprzez laseczkę jadu kiełbasianego (Clostridium.
botulina kiełbasiany co to jest

Czy przydatne?

Definicja Jad Kiełbasiany, Botulina

Co to jest JAD KIEŁBASIANY, BOTULINA: jad kiełbasiany, botulina
bakteryjna toksyna produkowana poprzez laseczkę jadu kiełbasianego (Clostridium batulinum) i nielicznych innych przedstawicieli tego rodzaju. Do jej wytwarzania dochodzi raczej w glebie i niewłaściwie produkowanych i przechowywanych konserwach mięsnych, rybnych i jarzynowych. Należy do jednej z silniejszych trucizn pochodzenia biologicznego. Do zatrucia dochodzi po spożyciu zakażonej żywności, a symptomami są: zaburzenie widzenia, połykania i głosu, suchość błon śluzowych, zaparcie i postępujące porażenie mięśni oddechowych. Uszkadza przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe powodując symptomy porażenia. Botulina wrażliwa jest na wysoką temperaturę i zasolenie podłoża

Definicja Jajorodność:
Co to jest rozrodu zwierząt polegająca na rozwoju embrionalnym poza organizmem samicy, wewnątrz jaja otoczonego błonami jajowymi albo skorupą. Jaja zwierząt jajorodnych zawierają konieczne substancje odżywcze jad kiełbasiany, botulina.
Definicja Jezioro Eutroficzne:
Co to jest jezioro bogate w sole mineralne i materię organiczną o sprzyjających uwarunkowaniach rozwoju życia organicznego. Jest zazwyczaj płytkie, woda o odcieniu zieleni, o małej przezroczystości i nieduża jad kiełbasiany, botulina.
Definicja Jogurt:
Co to jest napój mleczny otrzymywany z gotowanego albo pasteryzowanego mleka krowiego, poddanego fermentacji (w temp. 40-45°C poprzez moment 10-12 godz.) po zaszczepieniu zakwasem zawierającym ciepłolubne jad kiełbasiany, botulina.
Definicja Jezioro Słodkowodne:
Co to jest jezioro słodkowodne jezioro, gdzie stężenie rozpuszczonych substancji mineralnych w wodzie nie przekracza 1 g/l (0.1 jad kiełbasiany, botulina.

Czym jest Botulina Kiełbasiany Jad znaczenie w Słownik fizyka J .

  • Dodano:
  • Autor: